آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۳۲

 • تکالیف شهرداران شهرهای ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد: ۱۳ هزار مدیر شهری از سراسر شهرهای جهان در پایان بزرگ‌ترین مجمع شهرداران که هفته پیش در امارات برگزار شد، با انتشار یک بیانیه، «مجموعه‌ای از تکالیف تعهدآور» را برای اجرا از سوی همه شهرداران تعیین کردند.
 • استارت ساخت و سازهای ناایمن در پایتخت

  دو استعلام مهم از فرآیند صدور پروانه ساختمانی در شهر تهران حذف شد. مطابق با اعلام مدیر ارشد حوزه شهرسازی در مدیریت شهری پایتخت، از ۲۶ بهمن ماه سال جاری دو استعلام مهم شامل «سازمان آتش‌نشانی» و «فضای سبز» از فرآیند صدور پروانه شهرسازی حذف شدند و همچنین متقاضیان اخذ پروانه ساختمانی نیازی به بارگذاری نقشه معماری در سامانه شهرسازی شهرداری تهران ندارند. مدیران ارشد شهرداری تهران معتقدند این اصلاح یک اقدام مهم در مسیر کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی در پایتخت است. آن‌طور که آمارها نشان می‌دهد در حال حاضر یکی از مهم‌ترین موانع سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی در شهر تهران، پروسه زمان‌بر و طولانی صدور مجوزهای ساختمانی است.
 • پیشنهاد فروشنده‌ها به متقاضیان مسکن

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین فایل‌های حاوی مشخصات آپارتمان‌های مسکونی که از سوی فروشنده‌ها به خریداران مسکن پیشنهاد شده است حاوی یک مشخصه مهم است.
 • قیمت پیشنهادی بلیت مترو در سال ۹۹

  لایحه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۹۹ در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران در حال بررسی است. این لایحه پس از بررسی در کمیسیون‌های شورای شهر باید در صحن شورا نیز به تصویب برسد و پس از تایید مصوبه در هیأت تطبیق فرمانداری از سوی شهرداری برای اجرا ابلاغ می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر