آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۳۰

 • فرمول اجاره در ۲۲ منطقه

  دنیای اقتصاد: فرمول تعیین اجاره‌بها از روی قیمت آپارتمان، در مناطق ۲۲ گانه به‌روز شد. در حال حاضر نرخ تبدیل قیمت به اجاره سالانه در نیمه شمالی پایتخت حدود ۳ درصد است و در مناطق پایین‌تر، این نرخ افزایش پیدا می‌کند. با این فرمول، مجموع اجاره‌بهای یک‌سال واحدهای مسکونی- بدون دریافت پول‌پیش- محاسبه می‌شود. در نیمه جنوبی، متوسط اجاره‌بهای یک‌سال حدود ۵ درصد میانگین قیمت آپارتمان است. عایدی نقدی موجران که هم‌اکنون در بازه ۳ تا ۵ درصد در نوسان است، در صورت احیای رابطه متعارف قیمت به اجاره، افزایش پیدا خواهد کرد.
 • قیمت پیشنهادی املاک نقلی در تهران

  دنیای اقتصاد: برخی مشاوران املاک در مناطق جنوبی شهر تهران عنوان می‌کنند: قیمت‌گذاری آپارتمان‌های نقلی (کمتر از ۵۰ مترمربع) از سوی مالکان با توجه به وضعیت کنونی بازار قدری عجیب شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، اگرچه به گفته مشاوران املاک به‌طور معمول قیمت آپارتمان‌های با متراژ پایین در هر مترمربع بیش از آپارتمان‌های بزرگ متراژ تعیین می‌شود اما با توجه شرایط کنونی بازار که حجم معاملات به شدت کاهش پیدا کرده، مالکان برخی آپارتمان‌های نقلی از خود رفتاری عجیب بروز می‌دهند. به این معنا که قیمت پیشنهادی آپارتمان خود را به ویژه درخصوص واحدهای مسکونی نوساز در مواردی بیش از میانگین قیمت منطقه‌ای املاک نوساز ارائه می‌دهند. به گفته آنها این موضوع بیشتر در نواحی جنوبی شهر مشاهده شده است. در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی املاک نقلی در مناطق مختلف شهر ارائه شده که البته برخی از آنها با قیمت متناسب با قیمت میانگین منطقه به بازار عرضه شده‌اند.
 • آمار مشکل‌دارهای مسکن مهر

  وزارت راه وشهرسازی آمار جدید واحدهای مشکل‌دار مسکن مهر را اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری مهر،براساس آمار جدید اعلام شده از سوی وزارت راه وشهرسازی،هم‌اکنون ۲۴۰ هزار و ۱۲۸ واحد مسکن مهر هستند که فروش اقساطی نشده‌اند که باید این واحدها طبق زمانبندی، فروش اقساطی شوند. همچنین در حال حاضر، ۲۱هزارو ۹۶۱ واحد مسکن مهر بدون متقاضی در کشور وجود دارد. از سوی دیگر ۱۱هزار و ۴۸۵ واحد نیز دارای مشکلات حقوقی هستند. براساس اعلام مسوولان مسکن مهر در وزارت راه وشهرسازی، واحدهای مسکن مهری که دیر آغاز به کار کرده‌اند و پیشرفت فیزیکی پایینی دارند حداکثر تا نیمه سال آینده باید تکمیل و تحویل متقاضیان شوند. براساس این گزارش حدود ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر هستند که عملیات فیزیکی ساختمان‌های آنها به اتمام رسیده اما به دلیل آنکه خدمات عمومی آنها از جمله انشعابات و... باقی‌مانده است هنوز تحویل متقاضیان نشده است.
 • افتتاح و بهره برداری غیر رسمی از ایستگاه متروی کیان شهر

  گروه بنگاه‌ها: ایستگاه متروی کیان‌شهر در خط ۶ متروی تهران از صبح روزگذشته (دوشنبه ۲۸ بهمن) به‌صورت غیررسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ایستگاه کیان‌شهر در خط ۶ متروی تهران در منطقه ۱۵ شهرداری تهران در محله کیان‌شهر، نبش خیابان‌های صالحی و عزیزخانی و ایستگاه میانی دو ایستگاه دولت‌آباد و بعثت است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر