آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۹۸

 • شناسایی آماری ناشر بوی تهران

  دنیای اقتصاد: پرونده بوی نامطبوع در شهر تهران ظاهرا برای دومین سال پیاپی وارد بایگانی اتاق مدیران مسوول شهر تهران شده است؛ اما دو اتفاق جدید طی هفته گذشته در پایتخت سبب شد ناشر اصلی آلودگی بودار شناسایی شود. طی هفته گذشته دو اتفاق مرتبط با کیفیت هوای پایتخت رخ داد که یکی از اتفاق‌ها آماری و دیگری زیست‌محیطی بود.
 • بازندگان پاییزی بازار اجاره

  دنیای اقتصاد: آمارهای رسمی نشان می‌دهد آن دسته از مستاجرانی که پاییز امسال اقدام به تمدید قرارداد سال گذشته خود با موجران کرده‌اند به‌طور متوسط اجاره‌بهای بیشتری را در مقایسه با مستاجران جابه‌جا شده در بازار اجاره متقبل شده‌اند.
 • شورا در انتظار امکان‌سنجی احداث «LRT»

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند، تراموا به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی افزوده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علیخانی درباره موضوع راه‌اندازی و احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: مدتی پیش مقرر شد شهردار تهران بررسی‌هایی در زمینه امکان‌سنجی راه‌اندازی قطار سبک شهری در تهران انجام دهد و گزارشی به شورای شهر ارسال شود؛ ولی هنوز گزارشی در این زمینه در اختیار ما قرار نگرفته است. وی در پاسخ به اینکه چقدر بودجه برای احداث و راه‌اندازی تراموا در پایتخت لازم است، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر LRT اعم از ساخت و تجهیز، ۱۵ تا ۱۸ میلیون یورو است که ظرفیت جابه‌جایی ۷ هزار نفر را به‌صورت روزانه دارد. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: این در حالی است که هزینه احداث هر کیلومتر مترو اعم از ساخت و تجهیز آن ۳۰ تا ۳۵ میلیون یورو بوده و ظرفیت جابه‌جایی ۴۵ هزار نفر را دارد. علیخانی در پاسخ به اینکه چقدر راه‌اندازی تراموا در پایتخت شدنی است، گفت:‌ در صورتی که بخش خصوصی در این زمینه سرمایه‌گذاری کند انجام شدنی خواهد بود، ولی اگر شهرداری به تنهایی ورود یابد، نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود؛ چون منابع کافی برای آن را در اختیار ندارند. وی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد بخش خصوصی در شرایط کنونی به این حوزه ورود کند، خاطرنشان کرد: شهردار تهران گفته که پیشنهادهایی در این زمینه ارائه شده است؛ ولی هنوز گزارشی به شورای شهر نداده‌اند.
 • اصلاح ساختار شهرداری به منزله کاهش نیروی انسانی نیست

  رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه براساس پیشنهاد شهرداری تعداد معاونت‌ها از ۹ به هفت معاونت می‌رسد که حرکت رو به جلویی است، عنوان کرد که اصلاح ساختار شهرداری صرفا به معنای کم کردن تعداد نیروی انسانی نیست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر