آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۷۲

 • مشمولان اتوبوس اینترنتی در تهران

  دنیای اقتصاد: جزئیات طرح راه‌اندازی اتوبوس و مینی‌بوس اینترنتی در تهران اعلام شد. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در فاز پایلوت این طرح ۵۰ دستگاه مینی‌بوس اینترنتی در ۱۸ مسیر به شهروندانی که از طریق اپلیکیشن مربوطه درخواست سفر در مسیرهای مشخص را داشته باشند، سرویس دهد اما مقرر شده در صورت موفقیت این طرح، تعداد ناوگان به ۷۰۰ تا ۸۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس برسد و بر اساس میزان تقاضا، تعداد مسیرهای بیشتری تحت پوشش شبکه حمل و نقل انبوه‌بر استارت‌آپی قرار بگیرد.
 • «کمیاب» شدن واحدهای نوساز در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: واحدهای مسکونی نوساز در بازار خرید و فروش مسکن کمیاب شدند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، بررسی فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌های املاک در چند روز اخیر نشان می‌دهد حجم فایل‌های نوساز عرضه شده به بازار برای فروش به شدت کاهش پیدا کرده است، به‌طوری‌که در هر منطقه از شهر تهران، در چند روز گذشته، تعداد واحدهای نوسازی که از سوی سازندگان به بازار عرضه شده‌اند، انگشت‌شمار بوده است.
 • در مجموعه شهرداری

  انتقاد به حضور شرکت‌های زیان‌ده رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: دلیلی بر حضور شرکت‌های زیان‌ده در زیر مجموعه شهرداری وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست وخدمات شهری شورای شهر تهران گفت: برخی از شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری زیان‌ده هستند و اساسا این سوال مطرح است که فلسفه وجودی آنها چیست؟ وی ادامه داد: شهرداری تهران باید مرتبا هزینه زیان این شرکت‌ها را بدهد این درحالی است که اگر خدمات برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها کاهش پیدا کند مثل سازمان آتش‌نشانی، شهر فلج می‌شود و اتفاقا باید یارانه قابل توجهی به آنها بدهند که سطح رضایتمندی افزایش پیدا کند. نوری همچنین پیشنهاد داد که برخی از سازمان‌های حوزه اجتماعی هم باید مورد حمایت و پرداخت یارانه قرار گیرند.
 • اولویت‌های ترافیکی پایتخت تا ۱۴۰۰

  چند هفته‌ای است که کمیسیون‌های شورای شهر تهران اولویت‌های دو سال آینده خود بر مبنای برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری تهران در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار داده‌اند. این اولویت‌ها در هم‌اندیشی شبانه اعضای شورا و شهردار هم به تایید رسیده است. اولویت‌های اعلام‌شده از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران برای دوسال آینده بر چهار محور استوار است.
 • علت بوی نامطبوع منتشر شده در تهران پیگیری نشد

  رئیس کمیته محیط‌زیست شورای شهر تهران به شهرداری تهران درباره فراهم کردن منابع لازم برای ایجاد سیستم پایش بو در تهران تذکر داد. به گزارش «ایسنا» آرش حسینی میلانی درخصوص انتشار بوی نامطبوع در تهران گفت: با توجه به تکرار مساله بوی نامطبوع در آذرماه سال جاری، همچنان شاهد عدم واکنش سریع برای شناسایی منشأ آن هستیم. وی با اشاره به اینکه سال گذشته مقرر شده بود تجهیزات لازم برای پایش بو خریداری شود، تاکید کرد:‌ با عنایت به نگرانی‌های شهروندان به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت منابع لازم برای تجهیز مدیریت شهری که به سیستم پایش بو اختصاص یافته و ساماندهی لازم برای پایش سریع فراهم شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر