آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۵۷

 • احیای اقتصادی شهرهای حومه

  دنیای اقتصاد: «جدانشینی» اجتماعی به‌وجود آمده در حومه و حاشیه شهرهای مادر که عمدتا ناشی از سیاست‌های غلط حوزه مسکن و مقررات ناکارآمد حوزه شهرسازی بوده است، ساکنان این مراکز را به شکل بالقوه نسبت به سیاست‌های اتخاذ‌شده معترض ساخته است. ضعف شدید خدمات سکونتی، نبود مراکز شغلی و خلأ شبکه حمل‌ونقل سریع و ارزان، نارسایی‌های کلیدی حومه است که برآیند آنها باعث تنش به محض هر تصمیم ناخوشایند می‌شود. ۹ راهکار خروج نوار حاشیه از کارکرد خوابگاهی معرفی شده است.
 • نمایشگر جدید بازار مسکن

  مدیران ساختمانی با شرکت در یک فرآیند پرسش و پاسخ مکتوب درباره اوضاع ساخت و ساز، «شرایط بازار ملک» در اولین ماه پاییز و همچنین «برداشت خود از آینده (انتظارات)» را اعلام کردند.
 • انعطاف‌پذیری فروشنده‌ها در قیمت پیشنهادی

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک در مناطق ۲۲ گانه پایتخت عنوان می‌کنند: کمترین کاهش قیمت پیشنهادی در گروه آپارتمان‌های نوساز مشاهده می‌شود.
 • جزئیات نامه فرمانده انتظامی تهران به شهردار

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نامه‌ای به شهردار تهران معایب حذف طرح زوج و فرد از نگاه پلیس را تشریح و پنج پیشنهاد برای کاهش مشکلات آن مطرح کرد که یکی از این پیشنهادها، در نظر گرفتن تردد مجاز برای خودروهای نظامی، امنیتی و خدماتی است.
 • احداث سه شهر جدید دریاپایه در جنوب کشور

  معاون وزیر راه و شهرسازی از تاسیس شرکت‌های عمران دو شهر جدید تا پایان امسال خبر داد و گفت: احداث سه شهر جدید دریاپایه در جنوب کشور نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر