آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۴۱

 • سه دستگی در بازار نوسازها

  دنیای‌اقتصاد: بازار آپارتمان‌های نوساز و کلیدنخورده تحت‌تاثیر رفتارهای متفاوت سازنده‌ها در میانه فصل پاییز دچار سه‌دستگی شده است. این سه دستگی سبب شده گروه‌های قیمتی متمایز در بازار آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز شکل بگیرد به شکلی که گروهی از سازنده‌ها پس از هفته‌ها مقاومت در برابر کاهش قیمت پیشنهادی اکنون به این موضوع رضایت داده‌ و قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های خود در مناطق مختلف را بین ۱۴ تا ۱۷ درصد کاهش داده‌اند. در عین حال گروه دیگری از سازنده‌ها اصلا فروشنده نیستند و در واحدهای خود را موقتا به روی متقاضیان مسکن بسته‌اند و گروه سوم نیز همچنان با قیمت‌های پیشنهادی بالا در سطح قیمت‌های ابتدای امسال در بازار حضور دارند که البته رغبتی برای خرید این واحدها با سطوح قیمتی بالا وجود ندارد.
 • ورود ضلع سوم به معاملات مسکن مهر

  مسوولان وزارت راه‌وشهرسازی از فراهم شدن فضای نظارت بر معاملات مسکن مهر در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهند. به گفته مقامات مسوول در وزارت راه‌وشهرسازی ایجاد شفافیت برای انعقاد قراردادهای خرید و فروش مسکن مهر مانع از سودجویی واسطه‌ها خواهد شد.
 • جدیدترین فایل‌های عرضه‌شده در بازار املاک تهران

  دنیای‌اقتصاد: جدول نبض بازار امروز به جدیدترین فایل‌‌های آپارتمان‌های مسکونی که در روز گذشته به بازار عرضه شده‌اند اختصاص دارد. بررسی وضعیت املاک عرضه شده به بنگاه‌های املاک طی یک روز گذشته حاکی از آن است که بخش عمده فایل‌های ثبت شده در بنگاه‌های املاک پایتخت، آپارتمان‌های میانسال(بین ۱۰ تا ۲۰ سال) هستند که با قیمت پیشنهادی تعدیل شده نسبت به نیمه نخست سال‌جاری عرضه‌ شده‌اند.
 • افزایش گوگرد در سوخت تهران نگران‌کننده نیست

  رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در تشریح آخرین پیگیری‌های شورا در ارتباط با موضوع افزایش گوگرد در سوخت تهران گفت: در ارتباط با بنزین و آلاینده‌های آن مستمر پیگیری و گزارش‌هایی ارائه می‌شود. براساس آخرین گزارش‌ها، گوگرد بنزین در شهر تهران قابل قبول و حدود ۵۰ ppm است؛ البته در برخی جایگاه‌ها و برخی خودروها که از این جایگاه‌ها سوخت‌گیری کرده‌اند، گوگرد آنها افزایش داشته است؛ ولی در سطح شهر تهران نگران‌کننده نیست و به‌طور کلی گوگرد در تهران قابل قبول است.
 • ارزیابی استانداری تهران از طرح کاهش آلودگی هوا

  معاون استاندار تهران درباره ارزیابی طرح کاهش آلودگی هوا در تهران گفت: این طرح زمانی شروع شد که دو مطلب عمده در مورد آن در نظر گرفته نشد. یکی تعطیلات تابستانی مدارس و دیگری سفرهای تابستانی مردم. بر همین اساس خیلی نمی‌توان این طرح را از زمان شروع مورد ارزیابی قرار داد.
 • شناسایی منابع جدید درآمدی برای تهران

  معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه مساله مهم امروز شهرداری تهران تلاش برای افزایش درآمدهاست، از شناسایی منابع جدید درآمدی و تقویت منابع درآمدی پایدار موجود در مدیریت شهری برای سال آینده خبر داد.

بیشتر