آرشیو روزنامه شماره ۴۷۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۳۹

 • بازار مسکن در فاز ریکاوری

  دنیای اقتصاد: معاملات خرید مسکن در تهران پس از ۴ ماه افت شدید پی در پی، در اولین ماه پاییز افزایش پیدا کرد. تعداد آپارتمان‌های فروخته‌شده در پایتخت طی مهر ماه، به دلایلی ۱۹ درصد نسبت به شهریور افزایش یافت. وضعیت جدید بازار نشان می‌دهد بازار معاملات از انجماد کامل خارج شده اما هنوز نبض معاملات به سطح حداقلی نرسیده است. رکود خرید و فروش کماکان وجود دارد. ماه گذشته روند دو ماهه کاهش قیمت مسکن متوقف شد و عملا سطح قیمت میانگین تغییر محسوسی به خود ندید. بازار ملک در فاز ریکاوری است.
 • تورم صفر در بازار مصالح ساختمانی

  دنیای اقتصاد: تورم مصالح ساختمانی در شهر تهران تابستان امسال در مقایسه با یک فصل قبل آن-بهار ۹۸-صفر شد؛ تازه‌ترین گزارش منتشر شده مربوط به آخرین آمار رسمی از تورم مصالح ساختمانی شهر تهران نشان می‌دهد شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تابستان امسال در مقایسه با بهار ۹۸ هیچ تغییری نکرده است.
 • وضعیت عرضه و تقاضای آپارتمان‌های نوساز

  دنیای اقتصاد: تحقیقات میدانی درباره تازه‌ترین شرایط بازار معاملات مسکن حاکی از کاهش سهم خرید واحدهای مسکونی نوساز در معاملات و کاهش استقبال متقاضیان مسکن از خرید این واحدها است.
 • تعلیق احیای نهاد دیده‌بان شهری تهران

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از استمرار تخلفات شهرسازی در شهر تهران در مغایرت با طرح تفصیلی خبر داد، این در حالی است که با وجود صدور فرمان احیای نهاد دیده‌بان شهری، فعالیت این نهاد برای اعمال نظارت هنوز آغاز نشده است.
 • فرمان استانداردسازی شاخص آلودگی

  فرمان استانداردسازی شاخص آلودگی هوا توسط یک سازمان دولتی صادر شد. معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: با توجه به دستوالعمل‌های صادره از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، چگونگی محاسبه و اعمال شاخص کیفیت هوا برای برخی از پارامترها تغییر کرده است.

بیشتر