آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۱۳

 • بازگشت مسکن به کانال ۱۲ میلیون

  دنیای اقتصاد: بازار مسکن تهران در آخرین ماه تابستان با «رکود تاریخی» در معاملات مواجه شد. قیمت آپارتمان‌های پایتخت در شهریور برای دومین ماه پیاپی کاهش یافت و بهای خرید هر مترمربع واحد مسکونی با برگشت از کانال ۱۳ میلیون، به ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان رسید. تعداد واحدهایی که طی شهریور در تهران معامله شد در همه ماه‌هایی که آمار معاملات مسکن به ثبت رسیده- از سال ۹۳ تاکنون- به لحاظ کمترین فروش ماهانه، بی‌سابقه است. دو عامل، سقوط حجم معاملات به کمتر از ۲۵۰۰ واحد در ماه را رقم زده است.
 • وضعیت بازار مسکن در ابتدای پاییز

  دنیای اقتصاد: همزمان با شروع فصل پاییز، بازار معاملات خرید وفروش واحدهای مسکونی با افزایش حجم عرضه فایل‌ فروش آپارتمان به بازار مواجه شده است.
 • تاثیر دوچرخه‌های اشتراکی بر آلودگی هوا

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: فعالیت هشت ماهه دوچرخه‌های اشتراکی در تهران از انتشار ۱۴ تن کربن در هوای پایتخت جلوگیری کرده است.
 • اخذ عوارض از ساختمان‌های نیمه‌کاره لغو شد

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر از ابطال مصوبه «اخذ عوارض از ساختمان‌های نیمه‌کاره» در دیوان عدالت اداری خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، دیوان عدالت اداری در حکمی، وضع عوارض تمدید پروانه ساختمانی در مصوبات شورای شهر را مغایر قانون و خارج از اختیارات تشخیص داده و به همین دلیل آن را باطل خوانده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر