آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۰۹

 • پاتک مجازی به رکود مسکن

  دنیای اقتصاد: نسخه به‌روزشده «تلگرام» به کمک بازار مسکن برای عبور از رکود معاملاتی آمد. نسخه جدید، به یک قابلیت مجهز شده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند تا شعاع ۵ کیلومتری اطراف خود، «گروه مجازی» تشکیل دهند و بدون نیاز به شماره تلفن همراه یا مشخصات تلگرامی اهالی محله، با عضوگیری نامحدود، اطلاعات گروه را وارد صفحه نمایش اطرافیان خود کنند. واسطه‌های ملکی از این امکان جدید که شامل «پیدا کردن افراد نزدیک و ارتباط با آنها» است، برای معرفی فایل‌های فروش استفاده می‌کنند.
 • زمان افتتاح زیرگذر گیشا

  معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از افتتاح زیرگذر گیشا و امکان تردد خودروها در آن از اول مهر خبر داد.
 • توصیه به فروشنده‌های مسکن بزرگ‌متراژ

  دنیای اقتصاد: فعالان و واسطه‌های بازار معاملات مسکن به مالکان و متقاضیان فروش واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ توصیه می‌کنند سطح قیمت‌های پیشنهادی خود را تعدیل کنند تا شانس فروش واحد آنها در شرایط فعلی افزایش یابد.
 • ماجرای پیچیده «پرداخت عوارض ترافیکی»

  شهرداری تهران درباره «ابهام شهروندان نسبت به معرفی آنها به‌عنوان بدهکار ترافیکی به‌رغم شارژ حساب در سامانه پرداخت عوارض طرح ترافیک» اعلام کرد: این سامانه (سامانه تهران من) هرگز به‌صورت خودکار و بلافاصله پس از شارژ حساب توسط شهروندان، عملیات کسر بدهی از حساب ایشان را انجام نمی‌دهد، بلکه همواره یک هفته تا ۱۰ روز پس از تردد شهروند، صورت‌حساب صادر می‌شود و در صورت نبود مبلغ در حساب شهروندی در زمان محاسبه، بدهی برای آنها ثبت می‌شود.

بیشتر