آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۹

  • سه کشور میزبان شهرهای برتر

    دنیای اقتصاد: نتایج رده‌بندی ۱۴۰ شهر دنیا براساس «کیفیت زندگی» که توسط «واحد اطلاعات اکونومیست» تهیه شده، حاکی است: عمده ۱۰ شهر برتر، در سه کشور استرالیا، کانادا و ژاپن قرار دارند. «بحران تغییرات آب و هوایی و اقدامات کشورها برای مقابله با آن» و همچنین «تنش‌های سیاسی درونی و بین‌المللی کشورها»، دو پارامتر با بیشترین تاثیرگذاری بر رتبه کیفیت سکونتی شهرها در مقایسه با سایر پارامترهای تعیین‌سطح است. جایگاه «تهران» تنزل کرده است.
  • قیمت پیشنهادی املاک پرطرفدار در بازار مسکن پایتخت

    دنیای اقتصاد: گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در نیمه تابستان سال جاری حاکی از آن است که آپارتمان‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع بیشترین تقاضا برای خرید را از سوی خریداران مسکن در پایتخت داشته‌اند.
  • هشدار درباره قفل شدن درآمدهای شهری

    رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: اگر روند تحقق درآمدها به همین ترتیب ادامه پیدا کند، در پایان سال یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت. مجید فراهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به گزارش خزانه‌داری از حساب‌های درآمد و هزینه‌های شهرداری تهران در چهار ماه نخست سال و افزایش معنادار هزینه‌های دفتر شهردار اظهار کرد: نکته مهمی که در این گزارش وجود داشت، تحقق ۹۰ درصدی درآمدها است، یعنی ۱۰درصد درآمدهای پیش‌بینی شده محقق نشده و اگر همین روند ادامه پیدا کند، از بودجه ۱۹ هزار میلیاردی، هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان محقق نخواهد شد و باتوجه به اولویت هزینه‌های جاری معمولا این میزان کسر اعتبار، از پروژه‌های عمرانی و حمل و نقل عمومی کسر می‌شود.

بیشتر