آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۷

  • تغییر بی‌صدا در ترافیک پایتخت

    دنیای اقتصاد: جریان ترافیک در تهران طی ماه‌های اخیر با افزایش محسوس استفاده از دوچرخه، دستخوش یک تغییر خاموش و بی‌صدا شده است. شیفت بخشی از سفرهای کاری شهروندان به ناوگان حمل و نقلی پاک و غیرموتوری در دو، سه ماه اخیر به حدی سرعت گرفته که مشاهدات میدانی شهروندان نیز آن را تایید می‌کند. در عین حال تایید این تغییر انتخاب ترافیکی شهروندان در آمارهای شهرداری تهران هم قابل رهگیری است. البته در حال حاضر هیچ علامتی از اینکه شهروندان از خودروی شخصی به دوچرخه شیفت کرده باشند، وجود ندارد و به نظر می‌رسد احتمالا گروه زیادی از کسانی که اکنون از دوچرخه برای سفرهای کاری استفاده می‌کنند، پیش‌تر در زمره استفاده‌کنندگان از مترو و اتوبوس بوده‌اند. بر اساس آمار شهرداری تهران روزانه حداقل ۶۰هزار سفر درون‌شهری در پایتخت با دوچرخه انجام می‌شود.
  • حمل‌و‌نقل مجانی برای فرانسوی‌ها

    دنیــای اقتصاد: شهـر «دانکــرک»، واقـع در شمــالی‌ترین نقطه خاک فرانسه برنامه‌ای نوآورانه را در حوزه حمل و نقل شهری تحت عنوان «سیستم اتوبوس‌های مجانی» کلید زده است؛ برنامه‌ای که البته یک نکته ظریف دارد و آن امکان استفاده مجانی شهروندان از اتوبوس‌ها است. جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که با گذشت یک سال از اجرایی شدن این طرح، نه‌تنها موجب رونق و پویایی در سطح این شهر کوچک شده، بلکه به محیط‌زیست نیز کمک کرده است.
  • نمره منفی شهرداری در پارک پردیسان

    دنیای اقتصاد: کارنامه عملکرد دو ساله شهرداری تهران در حوزه مدیریت ساماندهی، بهسازی و بهره‌برداری پارک پردیسان نشان دهنده نمره منفی شهروندان به تغییر وضعیت این پارک طی دو سال اخیر است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر