آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۹۲

 • تماس متفاوت با واسطه‌های ملکی

  دنیای اقتصاد: محتوای مکالمات تلفنی فروشنده‌های مسکن با واسطه‌های بازار تغییر کرد. در پی اعلام عمومی و رسمی «کاهش قیمت مسکن» در معاملات قطعی بازار املاک تهران، نتایج تحقیقات میدانی از وضعیت کنونی این بازار نشان می‌دهد فروشنده‌های پای کار - کسانی که به‌دلیل تصمیم برای تبدیل دارایی مصمم به فروش ملک خود هستند- در تماس‌های تلفنی با واسطه‌های بازار به تجدیدنظر کاهشی روی «قیمت پیشنهادی» رو آورده‌اند. سال گذشته محتوای مکالمات تلفنی فروشنده‌ها با دلالان ملک بر «افزایش مکرر قیمت پیشنهادی» متمرکز بود؛ اما هم‌اکنون فایل‌ها در حال پوست‌اندازی است.
 • دومین آمار رسمی از کاهش قیمت مسکن

  بانک مرکزی در گزارش جدید خود از وضعیت تحولات بازار مسکن شهر تهران مربوط به دوره زمانی مردادماه ۹۸ از کاهش قیمت مسکن خبر داد.
 • محدوده قیمتی آپارتمان‌های عرضه شده به بازار

  دنیای‌اقتصاد: مشاوران املاک در مناطق مصرفی شهر تهران از کاهش قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های عرضه شده به بازار خبر می‌دهند.
 • جزئیات اصلاح یک مصوبه در بافت فرسوده

  با تصمیم هیات دولت نگارش دو مصوبه مربوط به نوسازی بافت‌های فرسوده اصلاح شد. هیات دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، مصوبات «میزان سقف تسهیلات تامین مسکن و ودیعه اسکان موقت ساکنان بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کلان‌شهرها» و «اصلاح سند ملی راهبردی احیا، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری» را اصلاح کرد.
 • خرید ۶۳۰ واگن توسط دولت قطعی شد

  سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین خرید ۶۳۰ واگن برای متروی پایتخت را پذیرفت تا پس از دو سال پیگیری، سرانجام دولت نسبت به ایفای تعهد خود در زمینه تامین بخشی از ناوگان حمل‌ونقل سریع‌السیر ریلی تهران اقدام کند.
 • توقف ساخت طرح‌های مسکن‌ مهر با پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد

  معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام کرد: تکمیل طرح‌های مسکن مهر با پیشرفت زیر ۳۰ درصد در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر، از دستور کار خارج شد.

بیشتر