آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۸۶

 • واکنش مشترک به التهاب اجاره

  دنیای اقتصاد: التهاب بازار اجاره باعث واکنش مشترک موجر‌ و مستاجر شد. مستاجرها با شروع ثلث آخر از فصل معاملات اجاره، به دو‌ گروه تقسیم شده‌اند: گروه اول، قدیمی‌های این بازار هستند که برای یک‌سال آینده، «تمدید» را به جابه‌جایی ترجیح می‌دهند. موجران در مواجهه با گروه دوم -اجاره‌اولی‌ها- به تعدیل کاهشی میزان رشد اجاره‌بها رو آورده‌اند. واسطه‌های بازار اجاره‌ اما از تجدیدنظر موجران بر سر بهای اجاره طی روزهای اخیر خبر داده‌اند. فشار اجاره‌بها در غرب تهران بیشتر از مناطق شرقی است. متوسط اجاره‌بها در فایل‌ها حدود ۴۰درصد بیشتر از پارسال است.
 • توصیه هلندی‌ها به شهردار تهران

  شهردار تهران با تاکید بر اینکه مدیریت شهری پایتخت به‌دنبال افزایش مسیر دوچرخه‌سواری در معابر و خیابان‌های شهر است، از مذاکره با یک شرکت هلندی برای استفاده از الگوهای جهانی تجربه‌شده در این حوزه خبر داد. پیروز حناچی البته به توصیه شرکت هلندی نیز اشاره کرد و افزود: این شرکت به ما این موضوع را متذکر شده است که از روش آنها تقلید نکنیم بلکه طرح‌هایی برنامه‌ریزی شود که با شرایط فرهنگی کشور و وضعیت معابر شهر تهران انطباق داشته باشد.
 • بازار اجاره مسکن در مناطق مصرفی

  دنیای‌اقتصاد: در‌حالی‌که با نزدیک شدن به آخرین ماه از فصل تابستان، شمارش معکوس برای رونق بازار اجاره آپارتمان‌های مسکونی به‌زودی آغاز خواهد شد، بر تعداد آپارتمان‌های قیمت‌مناسب عرضه شده در قالب رهن و اجاره نسبت به نیمه اول تابستان افزوده شده است.
 • تامین بودجه بازآفرینی با فروش نفت

  مسوولان نوسازی بافت‌های فرسوده در دولت درحالی از اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری خبر می‌دهند که به گفته‌ آنها قرار است دولت از محل فروش نفت بخش دیگری از اعتبارات لازم برای اجرای این طرح را تامین کند.
 • روایت جدید از ماروپله صدور پروانه ساختمانی در پایتخت

  معاون شهردار تهران اخذ پروانه ساختمانی در شهر تهران را نیازمند طی کردن ۱۷۳ فرآیند اعلام کرد و افزود: مطابق آمار بانک جهانی وضعیت ایران در حوزه زمان صدور پروانه ساختمانی مناسب نیست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر