آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۷۹

  • نقص بزرگ پروژه‌های شهری در پایتخت

    دنیای‌اقتصاد: نقص کلیدی پروژه‌های تفریحی و تفرجی شهر تهران در جدیدترین پروژه اجرایی شهرداری نیز برطرف نشده است. پروژه موسوم به «پل زندگی» که قرار است از تبدیل پل قدیمی گیشا به پیاده‌راه و محل مکث شهروندان متولد شود، در حالی مراحل نهایی طراحی را سپری می‌کند که گروهی از کارشناسان ترافیکی از هم‌اکنون نسبت به سرنوشت جریان ترافیکی در این محدوده پس از بهره‌برداری از پروژه مذکور ابراز نگرانی می‌کنند. فقدان ظرفیت توقف با خودرو در این محدوده همین حالا هم ساکنان محله گیشا را با مشکل روبه‌رو کرده و در صورت اجرای یک پروژه فرامنطقه‌ای منحصربه‌فرد در این منطقه، قطعا جذب سفر به گیشا بسیار بیشتر از ظرفیت این محله خواهد بود و باید در فاز طراحی، برای این موضوع چاره اساسی اندیشیده شود.
  • محدوده عرضه آپارتمان نوساز در بازار مسکن

    دنیای‌اقتصاد: در‌حالی‌که عرضه آپارتمان‌های نوساز در اغلب مناطق بازار مسکن پایتخت صفر یا نزدیک صفر است، در برخی از محدوده‌های بازار مسکن سازنده‌ها عرضه این گروه سنی از املاک را که مطلوبیت زیادی هم نزد خریداران بالقوه مسکن دارد، آغاز کرده‌اند.
  • انتقاد از نحوه اعلام شاخص آلاینده «ازن»

    یک کارشناس حوزه آلودگی هوا از نحوه اعلام شاخص کیفیت هوا انتقاد کرد و گفت: اوج غلظت ازن در ساعات ۱۲ تا ۱۶ اتفاق می‌افتد؛ درحالی‌که معمولا شاخص میانگین کیفیت هوای تهران در ساعت ۱۱ اعلام می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر