آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۶۶

 • ترمز تورم مسکن در پایتخت

  دنیای اقتصاد: شیب تورم ماهانه مسکن در پایتخت تا نزدیکی «صفر» کاهش پیدا کرد. کارنامه معاملات املاک مسکونی در ماه تیر نشان می‌دهد تحت‌تاثیر عقب‌نشینی دسته‌جمعی تقاضای مصرفی و غیرمصرفی در بازار مسکن شهر تهران، روند رشد قیمت تا حدی کند شد که در فاصله انتهای بهار تا ابتدای تابستان، میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۴/ ۱ درصد رشد کرد. قیمت مسکن در پایتخت طی بهار امسال به‌طور میانگین ماهانه تا ۷ درصد افزایش یافته بود. اکنون رشد خفیف قیمت بیانگر تحقق انتظارات غالب در بازار ملک برای شکل‌گیری دوره «پساجهش» است.
 • رهن کامل‌های قیمت‌مناسب در بازار اجاره

  دنیای اقتصاد: طی روزهای اخیر بر تعداد آپارتمان‌های رهن کامل عرضه شده در بازار اجاره مسکن، آن هم با ویژگی قیمت نسبتا مناسب افزوده شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، بازار اجاره مسکن با نزدیک شدن به میانه فصل نقل و انتقالات ملکی با افزایش تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در دامنه قیمتی نسبتا مناسب روبه‌رو شده است.
 • برداشت غلط از آمار رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: رئیس‌جمهوری اخیرا در جلسه شورای‌عالی مسکن، آماری را از مسوولان ارشد بخش مسکن نقل قول کرد مبنی بر اینکه اجاره‌بها طی سه ماهه بهار امسال در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است. این آمار گذشته از حاشیه‌هایی که به دلیل حس متفاوت مستاجران به همراه داشته، به‌تازگی یک برداشت کاملا غلط توسط واسطه‌های بازار را نیز به دنبال داشته است.
 • تغییر جنس ترافیک در ماه دوم

  اجرای نسخه دوم طرح ترافیک جدید تهران با حذف طرح زوج و فرد و تبدیل این محدوده به حلقه دوم طرح ترافیک در حالی وارد دومین ماه شده که به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، پس از گذشت یک ماه وضعیت متفاوتی برای ترافیک در این محدوده در مقایسه با روزهای اول اجرای طرح رقم خورده است.

بیشتر