آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۶۳

  • طراحان جدید تصمیمات شهرداری

    دنیای اقتصاد: سومین حلقه تصمیم‌گیر در اداره امور شهر تهران تشکیل شد. مدیریت شهری پایتخت که تاکنون از دو حلقه «شورای شهر» و «شهرداری تهران» تشکیل شده بود؛ با ایجاد امکان اعلام نظر شهروندان در تصمیمات مهم شهری، به سومین حلقه در جریان اخذ تصمیمات مهم نیز مجهز شد. با تصمیم اخیر شورای شهر تهران، یک اتاق ارتباط مجازی شهروندان با پارلمان محلی پایتخت برای «اعمال‌نظر و رای» در تمامی تصمیم‌گیری‌های مدیریت شهری ایجاد شد. با این امکان، شهروندان تهرانی به‌عنوان «طراحان جدید» در تصمیم‌گیری‌های پارلمان محلی پایتخت حضور خواهند داشت.
  • تجاری در کلان‌شهرها متری چند؟

    دنیای اقتصاد: عرضه‌کنندگان حقوقی املاک که طی یکی دو ماه گذشته با اطلاع از شرایط بازار مسکن اقدام به عرضه بخشی از املاک مسکونی در اختیار خود به بازار کرده بودند هم‌اکنون با تشخیص رسیدن بازار به نقطه فرار، سایر املاک خود را نیز به فهرست عرضه املاک اضافه کرده‌اند.
  • وعده مشروط به هشتگردنشین‌ها

    دنیای اقتصاد: مسوولان وزارت راه و شهرسازی دیروز در جریان بازدید معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید هشتگرد در حالی از افتتاح متروی این شهر جدید تا پایان تابستان خبر دادند که پیمانکار این پروژه اعلام کرد: پروژه ایستگاه قطار برقی شهر جدید هشتگرد به منابع مالی موثر برای تکمیل نیاز دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر