آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • نقطه کور شب‌های تهران

  دنیای اقتصاد: «تهران‌گردی در شب» آن هم به شکل محدود،‌ به مانع «اختلاف‌نظر اساسی بین دولت و شهرداری» برخورد کرده است. اوایل امسال مدیریت شهری تصویب کرد در معابری از مناطق پرجمعیت تهران که استعداد «تفریح شبانه» را دارد،‌ یکسری از صنوف همچون رستوران‌ها و کافه‌های سیار از بامداد تا ۳ صبح فعالیت کنند. این مصوبه که سه عایدی برای پایتخت دارد، به‌دلیل آنچه «امکان‌پذیر نبودن تامین امنیت شهر در ساعات اولیه صبح در این معابر» عنوان شده، معلق مانده است. تجربه جهانی، کلید حل معادله «حیات شبانه» را قبول توام دو واقعیت معرفی می‌کند.
 • اقبال به فایل‌های ناقص در بازار

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک مناطق مصرفی شهر تهران عنوان می‌کنند طی چند هفته گذشته بخش عمده معاملات منعقد شده در بنگاه‌ها، به واحدهای مسکونی به اصطلاح «ناقص» اختصاص داشته است.
 • تنبل‌های مسکن مهر تشویق شدند؟

  دنیای اقتصاد: شورای پول و اعتبار در حالی با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر برای ۲۰۰ هزار واحد مسکونی موافقت کرده است که این تسهیلات قرار است به واحدهایی تعلق بگیرد که هنوز در مرحله ساخت هستند. به گزارش «دنیای اقتصاد»،افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر صرفا مشمول ۲۰۰ هزار واحدی خواهد بود که تاکنون تکمیل و افتتاح نشده‌اند.
 • طراحی مشوق برای افزایش طول دوره اجاره

  وزیر راه وشهرسازی از طراحی مشوق برای افزایش طول دوره اجاره مسکن خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در این باره گفت: در تاریخ هیچ‌گاه دولت در این حوزه دخالت نکرده است ولی ما در اصلاحیه ماده ۵۳ قانون مالیات مستقیم در مورد تبصره ۱۱ اقدام کرده‌ایم و مشوق‌هایی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات مستاجران را می‌کنند در نظر گرفته‌ایم.

بیشتر