آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۱۱

 • فرمول جدید وام نوسازی

  دنیای اقتصاد: محرک ساخت‌و‌ساز در بافت فرسوده تهران با شکل جدید و به‌صورت سهمیه‌بندی در اختیار سرمایه‌گذاران ساختمانی قرار می‌گیرد. وام ۹ درصدی برای ساخت مسکن که از دو سال پیش قرار بود برای نوسازی سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تخصیص پیدا کند، تاکنون توسط دولت «تامین یارانه» نشده است. در تهران از آنجا که وام ارزان برای نوسازی، مطالبه اصلی سازنده‌ها برای ورود به بافت فرسوده است، این محرک با منابع شهرداری وارد بازار خواهد شد. با این حال، یک گروه اقلیت از سازنده‌ها مشمول این وام می‌شوند.
 • الگوی مبهم بازآفرینی شهری

  دنیای اقتصاد: سه ضلع اصلی بازآفرینی شهری در حالی روز گذشته برای شروع بازآفرینی در بخشی از یکی از محلات قدیمی شهر تهران تفاهم کردند که قرار است پروژه‌ای که در قالب این تفاهم‌نامه ساخته می‌شود الگوی بازآفرینی شهری در پایتخت و سپس در سایر شهرها قرار بگیرد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، روز گذشته، وزارت راه وشهرسازی، شهرداری تهران و یک شرکت ساختمانی فعال بخش خصوصی برای نوسازی بخشی از محله سیروس تهران به وسعت ۴/ ۴ هکتار(۱/ ۰ درصد از تهران قدیم) تفاهم کردند؛ اما محتویات این تفاهم‌نامه که در اختیار «دنیای اقتصاد» قرار گرفته است دربردارنده ابهاماتی است که به واسطه وجود این ابهامات می‌توان از آن به‌عنوان الگوی مبهم بازآفرینی شهری یاد کرد.
 • گزارش قیمتی از بازار میان‌متراژها

  دنیای اقتصاد: اصرار فروشنده‌ها به افزایش قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی در بازار مسکن هنوز ادامه دارد و این در حالی است که میان قیمت‌های پیشنهادی و قیمت معاملات فاصله وجود دارد.
 • تعیین تکلیف گود برج میلاد تا پایان بهار

  عضو هیات‌رئیسه شورای شهر تهران از برگزاری جلسه‌ای با حضور مسوولان بنیاد تعاون ناجا و شهرداری برای تعیین تکلیف گود جنب برج میلاد خبر داد.
 • سند تمرکززدایی از تهران ارائه می‌شود

  مدیرکل دفتر طرح‌ریزی و طرح‌های توسعه و عمران گفت: سند سیاستگذاری و برنامه‌ریزی ساماندهی و تمرکززدایی از شهر تهران، تابستان امسال به شورای ساماندهی ارائه می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر