شماره روزنامه ۴۶۳۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۰۲

 • کارنامه یک‌ساله زمین در پایتخت

  دنیای اقتصاد: سطح جدید قیمت «زمین»، تورم بالادست مسکن را مشخص کرد. متوسط قیمت ملک کلنگی - عرصه ساخت‌و‌ساز- در سال ۹۷ رقمی معادل ۸۱ درصد نسبت به یک سال ۹۶ افزایش یافت. عمده رشد قیمت زمین در این فاصله، برای زمستان رقم خورد؛ به‌طوری‌که بهای فروش کلنگی‌های پایتخت ۱۴۳ درصد نسبت به زمستان ۹۶ جهش کرد. اگر چه قیمت مسکن هم پارسال جهش کرد، اما شیب رشد قیمت زمین، حداقل ۱۰ واحد درصد بیشتر بود. اثر تورم ۹۷ زمین بر تورم ۹۸ مسکن بررسی شده است.
 • سرنوشت «پارک پردیسان» در انتظار «سیمان ری»؟

  دنیای اقتصاد: مدیریت شهری پایتخت طی روزهای اخیر از موافقت هیات دولت برای تغییر کارکرد کارخانه سیمان ری از یک فضای متروک به یک مجموعه فرهنگی و اقتصادی بزرگ برای شهروندان پایتخت خبر داده است.
 • وضعیت جدید بازار املاک کلنگی در تهران

  دنیای اقتصاد: فعالان بازار ساخت وساز و سازندگان مسکن در حالی از کمیاب شدن زمین و املاک کلنگی مناسب ساخت وساز در بازار فروش زمین و ملک کلنگی شهر تهران خبر می‌دهند که کاهش آگهی‌های مربوط به عرضه زمین مناسب ساخت در روزهای اخیر نیز این موضوع را تایید می‌کند.
 • جمع‌آوری سازه قدیمی پل گیشا در چند روز آینده

  نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: از چند روز آینده جمع آوری سازه پل قدیمی گیشا آغاز خواهد شد که این موضوع حدود دو ماه به طول می‌انجامد.
 • مکاتبه جدید درمورد لایحه «مالیات ارزش افزوده»

  رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان‌ها طی نامه‌ای به روسای شورای شهرهای مراکز استان‌ها و شهرداران شهرهای مراکز استان‌ها درخصوص سرنوشت «لایحه مالیات ارزش افزوده» ابراز نگرانی کردند.
 • منطقه ۲۲، جزیره جدا افتاده از تهران است

  یک کارشناس حوزه ترافیک با اشاره به اینکه قطب گردشگری تهران، محروم از حداقل امکانات حمل و نقل عمومی است، گفت: منطقه ۲۲ با افزون بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به مثابه جزیره‌ای جدا افتاده از تهران است که مردم آن از حداقل امکانات حمل و نقل عمومی محروم هستند.

بیشتر