آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۹۹

 • فایل‌های نخاله در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: دسته‌ای از فایل‌های فروش آپارتمان که تعدادشان در بازار مسکن تهران به شکل تصاعدی افزایش یافته، به تهدید تازه‌ای برای خریداران تبدیل شده است. این فایل‌ها، ساختمان‌های در حال ساخت یا نیمه‌کاره را به اسم تازه‌ساز آماده مصرف، به متقاضیان عرضه می‌کند. ریسک خرید این املاک به‌دلیل آنکه طرف حساب سازنده نیست، بالا ارزیابی می‌شود. فعالان بازار مسکن این فایل‌ها را «نخاله»‌های ملکی ناشی از ته‌نشین شدن عرضه نوسازهای مناسب عنوان می‌کنند. نحوه قیمت‌گذاری این فایل‌ها نیز نامتعارف بوده ضمن آنکه «ابهام در زمان تحویل» مهم‌ترین تهدید این فایل‌ها است.
 • بودجه مورد نیاز برای بازآفرینی شهری

  تازه‌ترین محاسبات انجام شده درخصوص بودجه مورد نیاز برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری به منظور نوسازی ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی فرسوده مورد هدف این طرح، حکایت از نیاز به اعتبار ۵۰۰هزار میلیارد تومانی دارد.
 • پرسش ساده از شهرداری درباره منطقه ۲۲

  روز گذشته جمعی از اعضای شورای شهر به همراه مدیران شهرداری طرح جدیدی تحت عنوان «باغ راز هستی» در غربی‌ترین منطقه پایتخت را افتتاح کردند.
 • ثبت‌نام ساکنان محدوده زوج و فرد در سامانه «تهران من»

  مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک گفت: جایگزین طرح زوج یا فرد سابق از ابتدای تیر اجرا خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس،‌ عمار سعیدیان‌فر توضیح داد: در طرح ترافیک جدید که از سال ۹۷ اجرا شد، تسهیلاتی برای ساکنان محدوده‌ طرح ترافیک در نظر گرفته شد که شامل یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر