آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۹۵

 • فرمول تخفیف مالیات فروش ملک

  دنیای اقتصاد: فروش واحدهای مسکونی نوساز - حداکثر سه سال ساخت - در مناطقی از تهران مشمول تخفیف ویژه مالیات نقل‌وانتقال ملک شد. براساس آنچه برای نحوه محاسبه ارزش معاملاتی املاک شهر تهران - مبنای عمل مالیات فروش مسکن در سال ۹۸ - در نظر گرفته شده است در محدوده بافت فرسوده تهران، فقط ۵۰ درصد ارزش معاملاتی تعیین شده، مبنای مالیات ۵ درصدی قرار می‌گیرد. این تخفیف در فرمول محاسبه مالیات ملکی، هزینه جانبی عرضه مسکن در مناطق جنوبی را کاهش می‌دهد. مبلغ این مالیات - بدون لحاظ تخفیف مشروط - گلایه سازنده‌ها را به همراه داشته است.
 • ضرب‌الاجل برای ساماندهی پایتخت

  وزیر راه و شهرسازی دستور تعیین تکلیف قانون ساماندهی پایتخت تا ابتدای تابستان سال‌جاری را صادر کرد.
 • شرایط بازار مسکن در منطقه ۵ تهران

  دنیای اقتصاد: تحقیقات میدانی از بازار معاملات خرید مسکن در منطقه ۵ شهر تهران نشان می‌دهد هم‌اکنون فراوانی فایل‌های مربوط به فروش واحدهای نوساز عرضه شده به بازار مسکن دراین منطقه در مقایسه با ماه‌های قبل کاهش یافته است.
 • نتیجه اعتیاد خودرویی در شهرها

  یک استاد دانشگاه در رشته حمل و نقل و ترافیک دانشگاه وین در بازدید از خیابان‌های چند شهر ایران، دلایل و پیامدهای اعتیاد به استفاده از خودروی شخصی در ایران را تشریح کرد و گفت:وابستگی به خودروی شهری در ایران تحت تاثیر برخی قوانین و دستورات و همچنین نبود بسترهای مناسب برای ترغیب و تشویق به شهرسازی پیاده‌محور، بسیار زیاد است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر