آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۹۲

 • افت شتاب تورم ملکی

  دنیای اقتصاد: دومین گزارش اولیه از بازار معاملات مسکن تهران در فروردین ۹۸ از کاهش سرعت رشد قیمت مسکن نسبت به اسفند حکایت دارد. متوسط قیمت آپارتمان‌های فروش‌رفته در پایتخت طی ماه اول امسال رقمی نزدیک به ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بوده که ۱/ ۳ درصد نسبت به اسفند ۹۷ افزایش یافته است. طی روزهای گذشته در مناطقی از تهران، فروشنده‌هایی برای عرضه نوساز به بازار مراجعه کرده‌اند که نه سازنده‌ آن ساختمان و نه جزو مالکان اولیه بوده‌اند. راه کم‌ریسک خرید از این فروشنده‌ها در دو گام تشریح شده است.
 • وضعیت قیمتی در کانون عرضه ریزمتراژ

  دنیای اقتصاد: شرایط قیمتی در بازار مسکن دو منطقه کانون عرضه آپارتمان‌های ریزمتراژ و ‌کوچک متراژ شهر تهران که طی ماه‌های اخیر به محل مهاجرت بخشی از تقاضای مصرفی و سرمایه‌ای از مناطق پرتقاضای واقع در نیمه شمالی پایتخت تبدیل شده است، نشان می‌دهد هم‌اکنون فاصله بین سطح قیمتی آپارتمان‌های عرضه‌شده در بازار مسکن این مناطق با قدرت خرید متقاضیان به نحو محسوسی افزایش یافته است.
 • آمار تخریب واحدهای مسکونی بر اثر سیل

  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: براساس ارزیابی‌ها کل واحد‌های مسکونی خسارت‌دیده در استان‌های سیل‌زده ۱۷۴ هزار واحد است که حدود ۷۳ هزار واحد باید تخریب و احداث شود و بقیه واحدهای مسکونی نیاز به تعمیر دارند.
 • آخرین وضعیت پرونده ایران مال

  گروه بنگاه‌ها: پس از اعلام جریمه ۳۰۰ میلیاردی پروژه بازار بزرگ ایران از سوی مدیریت شهری تهران، محمد علیخانی عضو شورای شهر درباره پرونده‌های تخلفات ساخت وساز در تهران توضیح داد.

بیشتر