آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۸۵

 • بازیگران اصلی بازار مسکن۹۸

  دنیای اقتصاد: بازار مسکن در سال جدید به‌دلیل جو روانی درونی و همچنین وزن متغیرهای اثرگذار بیرونی، شرایط خاصی را تجربه خواهد کرد. کارشناسان معتقدند «به جای فعالیت با چشم‌‌بسته در بازاری پیچیده»، می‌توان چشم‌انداز اوضاع این بازار را از طریق «بررسی مهم‌ترین عوامل بیرونی و درونی موثر بر متغیرهای ملکی» به شکل احتیاطی و در قالب سناریوهای مختلف تصویر کرد. «دنیای‌ اقتصاد» در همایشی که نهم اردیبهشت‌ماه تحت عنوان «چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۸» برگزار می‌کند، به تشریح آینده بازار ملک خواهد پرداخت. ارز،‌ مهم‌ترین متغیر بیرونی است.
 • هم‌اندیشی برای زمین‌های زراعی پایتخت

  اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند که در مورد ابهامات زمین‌های زراعی در تهران در جلسه هم‌اندیشی به جمع‌بندی برسند.
 • محدوده قرمز معاملات ملکی در پایتخت

  دنیای اقتصاد: بازار مسکن پایتخت در حالی روزهای پایانی یک ماه نیمه تعطیل(فروردین) را می‌گذراند که متقاضیان مصرفی از یکسو به دلیل «عطش سمت عرضه برای افزایش قیمت پیشنهادی» و از سوی دیگر «کمبود فایل مناسب در بازار» سردرگم شده‌اند.
 • علت تاخیر در افزایش کرایه حمل و نقل عمومی

  رئیس شورای شهر تهران درخصوص زمان افزایش قیمت کرایه‌های حمل و نقل عمومی توضیحاتی ارائه کرد.
 • آمادگی مقابله با سیل در تهران وجود ندارد

  عضو شورای شهر تهران گفت: موضوع تغییرات اقلیمی جدی است و اتفاقا به پایتخت هم کشیده خواهد شد اما این شهر آمادگی ظرفیت‌های جدید را ندارد.
 • واکنش یک عضو شورای شهر به عدم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

  یک عضو شورای شهر تهران معتقد است در حال حاضر قانون منع به کارگیری بازنشستگان در کشور اجرا نمی‌شود، اما صدایی از حلقوم کسی شنیده نمی‌شود.

بیشتر