آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۷۷

  • «حلقه اتصال» شبکه ریلی پایتخت کامل شد

    دنیای اقتصاد: فاز نخست آخرین خط از شبکه فعلی متروی تهران که با هفت خط به طول ۲۶۵کیلومتر طراحی شده، روز گذشته طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران به بهره‌برداری رسید. در این مراسم علاوه بر مراسم افتتاح فاز نخست خط شش مترو به طول ۹کیلومتر، دو پروژه دیگر شامل جنگل‌کاری ۱۲۵۰ هکتاری در دامنه جنوبی البرز و ۳۲۴ واحد از پروژه‌ای موسوم به بهاران تحت عنوان مسکن امید به‌صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گرفت. پیش از افتتاح روز گذشته و نیز بهره‌برداری از قطعه دوم خط هفت مترو در آخرین روزهای اسفندماه، مجموع طول ریل مسافری شبکه متروی تهران ۲۰۰ کیلومتر بود که ۶۷ کیلومتر از آن برون‌شهری است.
  • دشواری‌های جست‌وجوی آپارتمان نقلی

    دنیای اقتصاد: بازار نیمه‌تعطیل مسکن در فروردین ماه اگرچه شرایط جست‌وجوی ملک مناسب خرید را برای همه متقاضیان مسکن دشوار کرده اما یک گروه در این بازار با دشواری بیشتری برای یافتن آپارتمان موردنظر خود روبه‌رو هستند.
  • رصد بازار مسکن توسط متقاضیان

    بازار معاملات مسکن چند روز بعد از اتمام تعطیلات نوروزی همچنان در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد. این در حالی است که به نظر می‌رسد آرامش نوروزی حاکم بر بازار که به رغم اتمام تعطیلات همچنان پابرجا مانده است به معنای نبود تقاضا برای خرید مسکن از سوی متقاضیان نیست. شواهد نشان می‌دهد تحت تاثیر شرایط متفاوتی که اسفندماه سال گذشته در مقایسه با ماه‌های قبل از آن تجربه شد هم‌اکنون متقاضیان و سایر فعالان بازار مسکن در وضعیت آماده‌باش قرار گرفته‌اند و به نوعی در حال رصد تحولات بازار به‌منظور تصمیم‌گیری بهتر در روزها و ماه‌های پیش‌رو هستند.

بیشتر