آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۶۵

 • رنگ‌ها در پایتخت متحول می‌شود

  دنیای اقتصاد: شهرداران ۲۲ منطقه برای تغییر چهره بصری تهران، نقشه ۱۹ صفحه‌ای دریافت کردند. جزئیات آنچه پیروز حناچی برای «تغییر اساسی نور و رنگ فضاهای شهری» ابلاغ کرده است، نشان می‌دهد شهرداران مناطق ماموریت دارند به منظور کاهش آلودگی بصری تا پیش از شروع سال جدید یکسری تکالیف رنگی در سطح شهر اجرا و از رویه‌های گذشته پرهیز کنند. رنگ‌های جدید مساجد،‌ پل‌ها، مبلمان شهری، وسایل بازی کودکان و کرکره‌ها تعیین شده است. چهار رنگ نقره آبی،‌ سبز،‌ سفید گرم و‌ نارنجی رنگ‌های‌ غالب هستند.
 • شرایط متفاوت بازار اجاره ریزمتراژها

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با قرار گرفتن در روزهای پایانی سال فایل اجاره واحدهای مسکونی ریزمتراژ در برخی از محلات و مناطق شهر تهران کمیاب شد. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از شرایط بازار اجاره واحدهای مسکونی ریزمتراژ و کوچک‌متراژ نشان می‌دهد در حالی‌که در بازار شب عید مسکن در برخی از محلات شهر تهران عرضه فایل‌های ریزمتراژ و کوچک متراژ به بازار اجاره کاهش یافته است در بعضی از محلات این نوع فایل‌ها در مقایسه با فایل اجاره واحدهای مسکونی میان متراژ و بزرگ‌متراژ کمیاب شده است.
 • تهاتر ملک در شهرداری آنلاین می‌شود

  دنیای اقتصاد: زمان تدوین و ارائه نسخه اولیه دستورالعمل پیشنهادی راه‌اندازی بازار آنلاین تهاتر املاک در شهرداری تهران مشخص شد. کمیته شفافیت و شهر هوشمند به ریاست بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران، مقرر کرد در راستای اجرای بند «ب» بخش پنجم مصوبه «دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد»، تا پایان فروردین ماه سال آینده نسخه اولیه دستورالعمل پیشنهادی راه‌اندازی بازار آنلاین تهاتر املاک در شهرداری تهران از سوی سازمان املاک و مستغلات و سازمان فاوا وابسته به شهرداری تهران تهیه و به کمیته شفافیت و شهر هوشمند ارائه شود.
 • رویکرد وزیر در نوسازی بافت فرسوده

  وزیر راه وشهرسازی از تغییر رویکرد در روند نوسازی بافت‌های فرسوده شهری خبر داد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرد: آنچه در پنج سال گذشته برای توانمندسازی حاشیه شهرها و بافت‌های ناکارآمد شهری در کشور انجام شد فقط به هزینه کردن در محلات و ایجاد سرانه ختم شد اما رویکرد جدید در این بخش تمرکز بر ایجاد مسکن و توسعه کسب و کار در محلات فرسوده و حاشیه شهر است.

بیشتر