آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۳۶

 • پیغام ملکی از بازار مصالح

  دنیای اقتصاد: تغییرات قیمتی بازار مصالح ساختمانی حاوی دو پیام است. شاخص قیمت‌ها در بازار بالادست ساخت‌و‌ساز در تهران نشان می‌دهد هزینه خرید مصالح ساختمانی در پاییز ۵ درصد نسبت به تابستان افزایش پیدا کرد؛ اما شاخص قیمت ۶ گروه مصالح که در «نازک‌کاری» استفاده می‌شود، از ۱۴ تا نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافت. این وضعیت حاوی یک پیام مثبت خطاب به متقاضیان بازار مسکن ۹۸ است. دسته‌ای از سازنده‌ها در عین حال به «خرید پیش از موعد مصالح» رو آوردند که بیانگر «نااطمینانی به آینده» است.
 • وضعیت بازار آپارتمان‌های تا ۵۰ مترمربع

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات واحدهای مسکونی ریزمتراژ در برخی از مناطق پرتقاضای پایتخت با کاهش اجباری حجم تقاضا برای خرید از سوی متقاضیان مواجه شده است.
 • خودروهای مشمول معاینه فنی از سال ۹۸

  ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران اعلام کرد از ابتدای سال ۱۳۹۸ تمام خودروهای داخلی تولید ۹۳ و قبل از آن و نیز خودروهای وارداتی ۲۰۱۴ و قبل از آن مشمول انجام تست معاینه فنی خواهند بود.
 • طلب ۳۵۰ میلیاردی از متخلفان طرح ترافیک

  دنیای اقتصاد: حجم سنگین مطالبات شهرداری تهران بابت عوارض تردد در محدوده‌های ترافیکی شهر تهران موجب شد مدیریت شهری قید جریمه‌ای را که برای شهروندان بدهکار در نظر گرفته بود بزند و به دریافت بهای عوارض انباشت شده بدون لحاظ کردن ضریب افزایشی مربوط به دیرکرد در پرداخت (ورود به محدوده‌های ترافیکی بدون داشتن اعتبار کافی در حساب شهروندی) بپردازد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر