آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۲۳

 • سرمشق از لندن در دوچرخه‌سواری

  دنیای اقتصاد: نقشه صادق‌ خان - شهردار لندن - برای «تشویق» ساکنان پایتخت انگلیس به استفاده از دوچرخه در «سفرهای درون محله‌ای»، با انتشار جزئیات طرح عملیاتی دوچرخه‌سواری، رونمایی شد. این طرح به جای تمرکز بیشتر بر اعمال محدودیت برای خودروسوارها، از مسیرهای انگیزشی برای هدایت شهروندان به پاک‌ترین وسیله حمل‌ونقل بهره می‌برد که مهم‌ترین آن، ایجاد شبکه واحد از معابر حفاظت‌شده به همراه پارکینگ‌های مخصوص برای دوچرخه‌ها است. شهردار لندن، دلایلی را مانند بحران هوای سمی و کم‌تحرکی برای اجرای طرح نام برده و دوچرخه را نیاز حیاتی لندن آینده عنوان کرده است.
 • تودیع معاونان آخوندی با حضور وزیر جدید

  دنیای اقتصاد: گفته می‌شود سه نفر از معاونان وزیر راه و شهرسازی امروز تودیع و معارفه می‌شوند. حامد مظاهریان، محمدسعید ایزدی و هوشنگ عشایری سه معاون در پست‌های کلیدی بخش مسکن و شهرسازی در این وزارتخانه هستند که در دوره وزارت عباس آخوندی توسط او منصوب شدند و طی این سال‌ها هماهنگی فکری کامل با مبانی نظری وزیر مستعفی داشتند.
 • تصمیم جدید برای منطقه ۲۲

  دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری از تصویب یک تصویب جدید برای جمعیت‌پذیری منطقه ۲۲ شهر تهران خبر داد. محمدسعید ایزدی با اشاره به بررسی موضوع منطقه ۲۲ تهران در قالب دو سناریو، در جلسه روز گذشته شورای عالی شهرسازی و معماری کشور گفت: برمبنای سناریوی نخست ارائه شده از سوی کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران سقف جمعیت‌پذیری پیش‌بینی شده در طرح جامع معادل ۳۵۰ هزار نفر تعریف شده و بر مبنای سناریوی دوم سقف جمعیت‌پذیری منطقه ۲۲ معادل ۵۴۰ هزار نفر در قالب پروانه-های ساختمانی و توافقات انجام شده از سوی شهرداری تعریف شده بود. در قالب سناریوی دوم روند پیش‌بینی جمعیتی که برای صدور پروانه جدید تا افق ۱۴۰۵ پیش‌بینی شده نیز ارائه شده بود.
 • بازار آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در مناطق مختلف تهران

  دنیای اقتصاد: تقریبا در تمام مناطق تهران به جز مناطق یک و سه،‌ یافتن آپارتمان به بهای زیر ۱۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع ممکن است. اما ویژگی اغلب این آپارتمان‌ها داشتن سن بنای بالای ۱۰ و در برخی مناطق بالای ۲۰ سال است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر