آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۲۲

 • پناهگاه‌های کاغذی در پایتخت

  دنیای اقتصاد: تکالیف مدیریت شهری تهران بعد از زلزله زمستان ۹۶ برای افزایش تاب‌آوری پایتخت در برابر بحران‌های طبیعی همچنان معلق مانده است. مهم‌ترین ماموریت شهرداری، رفع نقص از نقشه‌های گنگ «مراکز اسکان اضطراری» بوده که براساس آنچه در سایت شهرداری قابل‌مشاهده است، برخی فضاهای امن در این نقشه‌های منسوخ، به‌خاطر ساخت‌وساز وجود خارجی ندارد یا ایمن نیست. این نقشه‌ها - پناهگاه‌های کاغذی- در صورت به‌روزرسانی محتوا، کاربرد حیاتی پیدا می‌کند. تهیه بسته عملیاتی واکنش سریع، تکلیف معوق دیگر شهرداری است.
 • پیش‌بینی خوش‌بینانه از بازار مسکن ۹۸

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی یک پیش‌بینی خوش‌بینانه از وضعیت پیش‌روی بازار مسکن در سال ۹۸ ارائه کرد. حامد مظاهریان، دیروز در یک نشست خبری اعلام کرد: یافته‌های دستگاه‌های اقتصادی و همچنین شواهد موجود از وضعیت فعلی و پیش‌روی اقتصاد کلان کشور حاکی از نوعی خوش‌بینی نسبت به بروز ثبات قیمتی در متغیرهای اقتصاد کلان در سال آینده است که منجر به پیش‌بینی خوش‌بینانه برای بازار مسکن می‌شود.
 • جراحی ترافیکی جرات می‌خواهد

  دنیای اقتصاد: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران روز گذشته با انتشار بیانیه رسمی، مسیر تامین هزینه‌های ساخت و نگهداری معابر بزرگراهی را تشریح و تاکید کرد که پرداخت این هزینه باید بر دوش استفاده‌کنندگان از امکانات بزرگراهی باشد، نه تمام شهروندان. محسن پورسیدآقایی همچنین از «جرات» به‌عنوان شرط انجام جراحی ترافیکی در تهران یاد کرده است.
 • صندوق ثروت تهران و پاسخ به ناترازی بودجه شهری

  مجید شاکری
  بی‌گمان مهم‌ترین و واقعی‌ترین پرونده روی میز شهردار جدید تهران تجدید ساختار مالی شهر است. به هر حال و با هر تعریف شهردار فعلی تهران وارث بدهی‌هایی است که پیش از او توسط شهردارانی از طیف‌های مختلف سیاسی ایجاد شده یا تعیین تکلیف نشده است. شکل اصلی این بدهی اکنون به‌صورت بدهی بانکی (با تمرکز نسبی در بانک شهر) و بدهی به پیمانکاران است.

بیشتر