آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۱۱

 • دمای منطقه‌ای از قیمت مسکن

  دنیای اقتصاد: نرخ‌ جدید تورم ماهانه مسکن در دو منطقه پیشانی بازار املاک پایتخت، محله‌های مستعد «ثبات قیمت» را مشخص کرد. مناطق ۴ و ۵ که همواره بیشترین سهم از معاملات مسکن تهران را دارند و اواخر پارسال در خط مقدم جهش قیمت قرار داشتند، هم‌اکنون کمترین رشد ماهانه قیمت در مقایسه با عمده مناطق شهری را تجربه می‌کنند و عملا از وضعیت «افزایش محسوس قیمت» وارد «ریزنوسان مثبت» شده‌اند. ماه گذشته سطح قیمت مسکن در مناطق جنوبی- به‌دلیل احیای رابطه از دست‌رفته بین مناطق مختلف- بیش از نرخ رشد میانگین، افزایش یافت.
 • بازگشت پارکبان‌ها به یک منطقه تهران

  دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از بازگشت دوباره پارکبان‌ها دریکی از مناطق تهران خبر داد و آن را برخلاف مصوبه شورای عالی ترافیک دانست.
 • تقاضای جدید در بازار اجاره‌بها

  دنیای اقتصاد: اگرچه تعداد فایل‌های عرضه شده در بازار اجار‌ه‌بها در فصل زمستان در مقایسه با نیمه اول سال کمتر است، اما قیمت پیشنهادی مناسب آنها سبب شده عده‌ای از مستاجران به جابه‌جایی و تبدیل به احسن محل سکونت استیجاری خود در این ایام رغبت نشان دهند.
 • مناقشه جدید در هزینه ساخت وساز

  دنیای اقتصاد: سرمایه‌گذاران ساختمانی با یک مناقشه جدید در مسیر پرداخت هزینه‌های «حق بیمه کارگران ساختمانی» مواجه شده‌اند.
 • ضرورت به روز‌سازی تاسیسات انرژی‌بر در ساختمان‌ها

  گروه بنگاه‌‌ها: آلایندگی تجهیزات قدیمی مورد استفاده در ساختمان‌ها به‌ویژه در شهرهای بزرگ در فصل‌های پرمصرف سبب افزایش آلودگی هوا شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر