آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۰۴

 • کاهش سرعت تورم ملکی

  دنیای اقتصاد: شیب تغییرات ماهانه قیمت مسکن در تهران در آخرین ماه پاییز، نزولی شد. تورم ملکی ماهانه در پایتخت به کمتر از ۵ درصد در آذر امسال رسید که کمترین افزایش ماهانه قیمت طی ۸ ماه گذشته بوده است. این وضعیت می‌تواند تا پایان سال به ثبات قیمت (تورم صفر) بینجامد. طبق اعلام دفتر اقتصاد مسکن، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. معاملات خرید آپارتمان در ماه گذشته، وضعیت «نقطه کف» را که در آبان به ثبت رسید، حفظ کرد.
 • عرضه مسکن در اولویت کاری وزیر

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آثار مخرب افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در وضعیت کنونی بیش از مزایای آن است، اولویت سیاست‌های سمت عرضه مسکن را تشریح کرد.
 • گران‌ترین آپارتمان‌های معامله شده در آذر ماه

  دنیای اقتصاد: گران‌ترین آپارتمان‌‌های معامله شده در پایتخت طی یک ماه آذر امسال واحد مسکونی ۲۴۵ مترمربعی نوساز واقع در محله حکمت در محدوده منطقه یک تهران بوده که به قیمت ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروخته شد.
 • تامین مالی خط ۶ و ۷ مترو با فروش اوراق مشارکت

  برنامه انتشار ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت تا پایان سال جاری برای تامین مالی خطوط ۶ و ۷ متروی تهران با تصویب کلیات لایحه مربوطه در شورای شهر تهران قطعی شد. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: این اوراق مشارکت در بودجه سال ۹۷ کشور پیش‌بینی و مجوز انتشار آن برای توسعه حمل و‌نقل عمومی در تهران صادر شد. وی ابراز امیدواری کرد در مدت باقی مانده تا پایان سال اوراق مذکور به فروش برسد.
 • طرح کاهش و ادغام معاونت‌های شهرداری تصویب شد

  با تصویب شورای شهر تهران، شهردار پایتخت مکلف به اصلاح ساختار شهرداری با محوریت کاهش تعداد معاونت‌ها از ۹ به ۶ معاونت و حذف پست قائم‌مقام و مشاور شد.
 • پیش‌شرط اجرای قوانین مالیاتی مسکن

  رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تا زمانی که یک بانک اطلاعاتی جامع درباره املاک وجود نداشته باشد، نمی‌توان قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی را اجرایی کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر