آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۹۷

 • عطش «واگن» در متروی پایتخت

  دنیای‌اقتصاد: پوشش حدود ۲۰۰ هزار سفر روزانه در پایتخت معطل تامین حداقلی واگن در مترو است. بخش عمده نیاز بسیار فوری مترو به واگن و کاهش سرفاصله حرکت قطارها در برخی از خطوط با ترخیص تجهیزات ۷۰واگن که وارد کشور و از شهریور ماه در گمرک بندرعباس انبار شده است، برطرف خواهد شد، اما عطش «واگن» در متروی پایتخت هنوز برطرف نشده و معطل شارژ مالی است. ورود واگن‌های جدید به خطوط مترو علاوه بر اینکه به کاهش سرفاصله حرکت قطارها می‌انجامد، از ازدحام مسافر در ایستگاه‌ها و قطارها نیز می‌کاهد و بر مطلوبیت سفر با این ناوگان پاک و سریع‌السیر می‌افزاید.
 • آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار مسکن

  دنیای‌اقتصاد: آپارتمان‌های قیمت‌مناسب که در بازار مسکن آخرین ماه پاییز عرضه شده‌اند عمدتا در مناطق دارای بافت فرسوده یا مناطق نیمه جنوبی پایتخت واقع شده‌اند.
 • سمینار چشم‌انداز بازار مسکن در ادامه سال ٩٧

  نرخ دلار، بازار بورس، سیاست‌های پولی بانک مرکزی، وام خرید مسکن، مالیات‌های بخش مسکن، قدرت خرید خانوار، حجم خانه‌های خالی و... چه تاثیراتی بر بازار مسکن خواهند داشت؟
 • رتبه‌بندی آسمان‌خراش‌های دنیا

  دنیای اقتصاد: سازمان جهانی «شورای ساختمان‌های بلند و ساکنان شهرها (CTBUH)» تازه‌ترین گزارش بررسی وضعیت آسمان‌خراش‌ها را منتشر کرد. بر اساس یافته‌های این گزارش، بلند‌ترین آسمان‌خراشی که در سال ۲۰۱۸ تکمیل شد ساختمان «برج سیتیک» در پکن است که ارتفاع ۵۲۸ متری دارد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد»، این چهارمین سال متوالی است که بلندترین آسمان‌خراش کامل‌شده جهان، در چین واقع است.
 • محرک تجاری‌سازی بیشتر در تهران

  دنیای اقتصاد: مدیریت شهری پایتخت به دنبال استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در بخش خصوصی برای واگذاری ۴۰ پروژه شهری به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر