آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۵۶

 • درس عبرت از میدان ولی‌عصر

  دنیای اقتصاد: دو سال بعد از اکران وارونه پلازای شهری در میدان مرکزی تهران، کاربرد این مجموعه در عمل، به «استفاده شهروندان در قالب محل گذر برای رسیدن به ایستگاه مترو» محدود شده است. زیرزمین میدان ولی‌عصر از دو طبقه فضای بدون سقف تشکیل شده که قرار بود در چارچوب پلازای شهری، نقش «پاتوق اجتماعی» و «محل توقف شهروندان» برای هم‌صحبتی و تغییر حال و هوای روحی را ایفا کند؛ اما خلأ کاربری‌های قابل استقرار در پلازای شهری در این مجموعه، آن را به یک زیرگذر تبدیل کرده است.
 • بازار ملک از دید سرپرست

  دنیای اقتصاد: گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای وزارت راه‌ وشهرسازی در اولین موضع‌گیری خود درباره رئوس برنامه‌های مورد نظر برای بخش مسکن ۷ اولویت کاری خود برای این بخش را اعلام کرد.
 • برآورد اولیه از معاملات مسکن مهرماه

  دنیای اقتصاد: برآوردهای اولیه از وضعیت بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در شهر تهران از کاهش حجم معاملات خرید آپارتمان در مهرماه در مقایسه با شهریورماه ۹۷ خبر می‌دهد.
 • وقت اضافه برای «کنترل معاینه فنی»

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای ارشادی فاز دوم طرح کاهش به مدت دو هفته خبر داد و علت پیش‌بینی این وقت اضافه برای کنترل معاینه فنی تمام خودروهای سواری و دیزلی شهر تهران را تشریح کرد.
 • آغاز بررسی گزینه‌های جدید شهرداری

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: برای آنکه فرصت را از دست ندهیم همزمان با تلاش برای باقی ماندن آقای افشانی گزینه‌های شهرداری را نیز بررسی می‌کنیم. محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به جزئیات جلسه هم‌اندیشی صبح دیروز گفت: دو موضوع وضعیت شهردار و برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری مورد بحث قرار گرفت و قرار بر این شد اصلاحاتی انجام و پیشنهادهای کمیسیون‌ها در صحن به رای گذاشته شود.

بیشتر