آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۵۵

 • رکود دو طرفه در «مال»ها

  دنیای اقتصاد: اولین اعلام رسمی از اطلاعات مربوط به روند ۷ سال اخیر ساخت و سازهای تجاری در پایتخت از بروز «رکود دو طرفه» در ساخت مال‌ها، مراکز تجاری و مغازه‌ها (تک‌واحدهای تجاری) خبر می‌دهد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» پرپایه سه گروه آمار منتشر شده از سوی شهرداری تهران، بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در فاصله سال‌های ۹۰ تا پایان ۹۶ نشان می‌دهد سال گذشته، تیراژ و مساحت‌کل ساخت و سازهای تجاری در پایتخت به شدت افت کرد و نوعی رکود دو طرفه را در بازار ساخت مال‌ها و مغازه‌ها رقم زد.
 • شرط ورود سرمایه به پایتخت

  دنیای اقتصاد: شروط بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری پایتخت اعلام شد. در نشستی که به میزبانی رئیس اتاق تهران با حضور رئیس شورای شهر و تعدادی از اعضای شورا برگزار شد، نماینده بخش خصوصی با تاکید بر آمادگی برای کمک اقتصادی به توسعه مطلوب تهران اعلام کرد: دو شرط اصلی ورود سرمایه به طرح‌های حیاتی پایتخت همچون حمل‌و‌نقل عمومی و نوسازی بافت فرسوده، «واقعی‌سازی هزینه و بهای خدمات شهری» و در عین حال «اولویت قائل شدن برای منافع شهروندان در برابر منافع اقلیت» است.
 • فایل‌های «قرمز پوش» در بازار آپارتمان‌های لوکس

  دنیای اقتصاد: در حالی که تب معاملات مکرر در بازار مسکن تا حدی فروکش کرده، فایل‌های قرمزپوش در بازار آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در روزهای اخیر افزایش یافته است.
 • منشأ معضلات امروز پایتخت در آرزوهای مدیران پیشین

  معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تاکید کرد: معضلاتی که در حال حاضر در شهر تهران با آن روبه‌رو هستیم ناشی از آرزوهای بزرگی بوده است که لزوما برنامه‌ریزی نشده و بر اساس سلیقه شخصی اجرا شده‌اند.
 • برگزاری نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و باز آفرینی شهری در تهران

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری به‌عنوان تخصصی‌ترین نمایشگاه حوزه مسکن و شهرسازی کشور، با محوریت باز آفرینی شهری، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده از ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.

بیشتر