آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۵۲

 • پاتک ملکی به ترس تورمی

  دنیای اقتصاد: شش گروه از عرضه‌کنندگان واحدهای مسکونی در بازار معاملات مسکن تهران، برای مقابله با نگرانی‌‌های تورمی که به مانع فروش تبدیل شده است، از طریق انتخاب بازار فروش غیرنقدی، حجم عرضه فایل‌های معاوضه و تهاتر آپارتمان را به شکل محسوسی افزایش داد‌ه‌اند.
 • آپارتمان‌های قیمت مناسب در تهران

  دنیای اقتصاد: تحقیقات میدانی از فایل آپارتمان‌های مسکونی عرضه شده در بازار مسکن نشان می‌دهد: اگرچه بخش زیادی از فایل‌های عرضه شده با قیمت پیشنهادی بیش از میانگین قیمت مسکن در هرمترمربع در شهر تهران ارائه می‌شوند اما هنوز هم در مناطقی از پایتخت می‌توان فایل‌های قیمت مناسب(پایین‌تر از میانگین قیمت مسکن در شهر تهران) را پیدا کرد.
 • تعیین تکلیف وضعیت شهردار در هفته جاری

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: قطعا تا هنگامی که مجلس تعیین تکلیف نکند، گزینه‌ای برای شهرداری تهران بررسی نخواهد شد.
 • جزئیات مسیریاب جدید برای تهران

  دنیای اقتصاد: دبیر کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران با اشاره به بررسی طرح توسعه یک مسیریاب در شهر تهران گفت: قرار است این طرح مسیریاب تنها برای داخل تهران طراحی شود که بسیار مفید و موثر است. بر اساس اطلاعاتی که در کمیسیون مطرح شد این مسیریاب جدید به‌جز بحث ترافیک، اطلاعات حمل‌و‌نقل عمومی را نیز در دسترس شهروندان قرار می‌دهد. هنوز این نسخه نهایی نشده و تنها اقدامات اولیه در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت. محمدعلی کرونی، دبیر کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، در بخش دیگری از صحبت‌های خود جزئیات خرید سهام شرکت مطالعات جامع حمل‌و‌نقل ترافیک را تشریح کرد. وی با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل با موضوع تعیین‌تکلیف اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت خرید سهام شرکت مطالبات جامع حمل‌و‌نقل ترافیک گفت: اطلاعات این شرکت احصا شده و بر اساس مصوبه شورا قرار به احیا و بازگشت آن به معاونت حمل‌و‌نقل بود. این طرح را شورا مهرماه سال گذشته درصحن مطرح کرد. اول معاونت حمل‌و‌نقل اعلام کرد خود به‌طور جدی پیگیر این موضوع است بنابراین طرح شورا مسکوت ماند.
 • شرط افزایش سن فرسودگی تاکسی‌ها

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: تاکسی‌های سال ۸۶ که برای نوسازی ثبت نام کرده‌اند و موفق به دریافت معاینه فنی شدند، پروانه کار آنها تمدید می‌شود.

بیشتر