آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۴۵

 • ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا

  دنیای‌اقتصاد: نقشه پراکندگی ۱۰۰ شهر گران جهان برای تامین مسکن منتشر شد. اطلاعات بلومبرگ در این باره نشان می‌دهد: ابرهزینه مسکن در ۱۰ شهر از کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آمریکا، خانه‌دار شدن برای ساکنان این شهرها را به رویا تبدیل کرده است. هنگ‌کنگ، گران‌ترین ابرشهر دنیا معرفی شده است. شاخص رتبه‌بندی شهرها در این گزارش، ترکیبی از متوسط اجاره‌بهای ماهانه آپارتمان‌ ۲ و ۳ خوابه در مرکز شهر و حومه و همچنین هزینه‌های مربوط به پرداخت اقساط تسهیلات خرید مسکن است. تبعات نوسان شدید قیمتی در برخی شهرها بررسی شده است.
 • چرخه معیوب در نظام مهندسی ساختمان

  دنیای‌اقتصاد: میزان مشارکت مهندسان ساختمان در انتخابات نظام مهندسی ساختمان کشور در حالی امسال به پایین‌ترین حد خود نسبت به ۷ دوره گذشته رسید که کارشناسان از ایجاد یک چرخه معیوب در این حوزه انتقاد می‌کنند.
 • چالش جدید خانه‌اولی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: آغاز دوره افزایش قیمت‌های پی در پی در بازار مسکن طی ماه‌های گذشته از سال جاری، دردسر خانه‌اولی‌های در جست‌وجوی خرید ملک را دوچندان کرده است.
 • اطلاعات ناقص از مدیران شهرداری

  دنیای‌اقتصاد: مدیریت شهری پایتخت سومین گام در مسیر ایجاد شفافیت را با انتشار لایه جدید اطلاعاتی از مدیران شهرداری برداشت. ابتدای سال جاری مطابق با وعده قبلی، مدیریت شهری پایتخت با راه‌اندازی سامانه‌ای تحت عنوان «شفافیت» تلاش کرد تا در مسیر تحقق ایجاد اتاق شیشه‌ای و مبارزه با فساد درون سازمانی حرکت کند.
 • ماجرای توییت محسن هاشمی

  دنیای‌اقتصاد: در روزهایی که دو جبهه کاملا مخالف یکدیگر در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشوری و شهری درخصوص مشمول شدن یا نشدن شهرداران کشور نسبت به اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان شکل گرفته است، رئیس شورای شهر تهران به‌عنوان گزینه در سایه شهردار جدید پایتخت توییتی معنادار را منتشر کرد.

بیشتر