آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۴۴

 • سه مقصد حومه‌ای خریداران مسکن

  دنیای اقتصاد: خرید املاک مسکونی در سه شهر حومه‌‌ای تهران طی نیمه اول امسال ۳۰ درصد افزایش یافت. استارت مهاجرت ملکی از کلان شهر تهران به اطراف، با حرکت اجاره‌نشین‌های مناطق جنوبی پایتخت رقم خورد و سپس ۴ گروه دیگر از متقاضیان را همراه کرد. مستاجرهای پایتخت به‌دلیل نزدیک شدن هزینه اجاره‌نشینی به سطح قیمت مسکن در شهرهای جدید، صاحب‌خانه شدن در حومه را ترجیح می‌دهند. بازار خرید «مسکن مهر، واحدهای معمولی و خانه‌های ویلایی» با قیمت کلی ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی در پردیس، پرند و ورامین، گرم‌تر از سایر نقاط است.
 • راهنمای جست‌وجوی خانه‌های ارزان‌قیمت

  دنیای اقتصاد: خرید آپارتمان ارزان‌قیمت در بازار مسکن به یکی از دغدغه‌های جدی خانه اولی‌ها و کسانی که قصد تبدیل نقدینگی اندک خود به ملک برای در امان ماندن از اثر تورم دارند، تبدیل شده است.
 • وزارت کشور برای افشانی استفساریه می‌گیرد

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: تا این لحظه وزارت کشور نامه‌ای درباره سرنوشت افشانی نداده است و بر اساس اخبار به دست آمده وزارت کشور قصد دارد از مجلس استفساریه بگیرد.
 • ارائه لایحه مدیریت بودجه غیرنقد شهرداری در آینده نزدیک

  نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ارائه لایحه دستورالعمل اجرایی مدیریت بودجه غیر نقد شهرداری در صحن شورا در آینده نزدیک خبر داد و بر ضرورت اصلاح روش‌های پیشین استحصال بودجه غیرنقد تاکید کرد.
 • جزئیات الزام نصب فیلتردوده روی اتوبوس‌های پایتخت

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر لزوم نصب سالانه فیلتر دوده روی ۱۰ درصد اتوبوس‌های بخش خصوصی تاکید کرد. به گزارش «ایسنا» محسن پورسید آقایی در مورد تاثیر نصب فیلتر دوده بر کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه برای رفع ۱۰۰ درصدی آلایندگی اتوبوس‌ها باید از فیلتر دوده استفاده شود، گفت: برای جلوگیری از انتشار ذرات معلق نیاز به فیلتر دوده داریم که این کار در حال انجام شدن است، اما دقت داشته باشید که قیمت هر فیلتر دوده با شرایط فعلی، حدود ۱۰۰ میلیون تومان شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر