آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۳۲

 • دو رکورد جدید در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: تغییرات غیر هم‌جهت «سطح قیمت» و «حجم معاملات» در بازار مسکن تهران شدت گرفت. آمار دفتر اقتصاد مسکن از وضعیت خرید و فروش ملک در تهران طی شهریور نشان می‌دهد به‌رغم کاهش ۲۰ درصدی تعداد واحدهای فروش‌رفته در این ماه نسبت به مرداد، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان ظرف یک ماه ۹ درصد افزایش پیدا کرده است که بیشترین تورم ماهانه ملکی از اردیبهشت ۹۲ تاکنون محسوب می‌شود. بررسی‌ها درباره دو نبض متفاوت در بازار مسکن پایتخت، از ۳ پیش‌برنده تورم ملکی در شرایط شبه رکود، حکایت دارد.
 • کاربری اورژانسی برای پادگان‌های پایتخت

  دنیای اقتصاد: شهردار تهران روز گذشته با حضور در صحن شورای شهر، لایحه برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری را برای تصویب به نمایندگان پایتخت ارائه کرد. این برنامه که گفته می‌شود متفاوت از دو برنامه اول تدوین شده، قرار است نقشه راه مدیریت شهری برای توسعه مطلوب تهران شود. فرجام برنامه‌های پنج ساله شهرداری تهران نشان می‌دهد تاکنون تعهدی نسبت به اجرای کامل اهداف کمی و کیفی قید شده در این نوع برنامه‌‌ها وجود نداشته است. محمدعلی افشانی دیروز از نقش پادگان‌ها برای امدادرسانی به تهران گفت.
 • ریزمتراژهای سالخورده

  دنیای اقتصاد: آپارتمان‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربعی به یکی از گروه‌های متراژی پرتقاضا در بازار مسکن هفته‌های اخیر تبدیل شده‌اند، چراکه بودجه بسیاری از متقاضیان مصرفی مسکن به‌ویژه در گروه خانه‌اولی‌ها، کفاف خرید این متراژ را می‌دهد. اما نایاب بودن فایل نوساز در این گروه متراژی سبب شده آپارتمان‌های سالخورده ریزمتراژ در کانون جست‌وجوی متقاضیان خرید قرار بگیرند.
 • مخالفت صریح آخوندی با درخواست مشاور روحانی

  وزیر راه و شهرسازی درخواست مشاور رئیس‌جمهور برای «اعمال تاخیر در برگزاری انتخابات هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان» را خلاف قانون و غیرقابل اقدام دانست و در نامه‌ای خطاب به رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، بر عزم خود برای برگزاری این انتخابات در پنجم ماه جاری تاکید کرد.
 • توضیح معاونت ترافیک شهرداری درباره یک خبر

  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ارائه یک توضیح مکتوب به «دنیای اقتصاد»، در واکنش به گزارش دو روز پیش روزنامه که با عنوان «منطقه ممنوعه در شهرداری» در همین صفحه به چاپ رسید، عدم حضور خبرنگاران در مراسم بازدید شهردار تهران از مرکز کنترل ترافیک را تکذیب کرد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر