شماره روزنامه ۴۵۸۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • فرمول جدید برای عوارض ساختمانی

  دنیای اقتصاد: رابطه مالی شهرداری تهران با فعالان ساختمانی از ابتدای آبان‌ماه با هدف شارژ نقدی بودجه شهر تغییر می‌کند. براساس فرمول جدید نحوه پرداخت عوارض ساختمانی، تسویه حساب‌های نقدی مشمول تخفیف ۱۵ درصدی می‌شود که در مقایسه با فرمول فعلی، میزان تخفیف اسمی- تشویقی بابت پرداخت نقدی به شهرداری- ۸ واحد درصد کمتر اعمال خواهد شد. اما آنچه در شکل جدید، محرک پرداخت نقدی محسوب می‌شود و از تمایل سازنده‌ها نسبت به تقسیط مطالبات شهرداری خواهد کاست، تعیین سود ۹ درصد برای تقسیط عوارض است.
 • راهنمای خریداران مسکن در تعطیلات

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که متقاضیان خرید مسکن نیازمند اطلاعات به‌روز از آخرین تحولات قیمتی و سطح معاملات هستند، سامانه دولتی که برای اطلاع‌رسانی در این خصوص ذیل تشکیلات متولی بخش مسکن فعالیت می‌کند، از ابتدای شهریور تاکنون به روز نشده و هنوز هیچ اطلاعاتی از معاملات انجام شده در این ماه را منتشر نکرده است.
 • فرآیند طولانی ثبت درختان تهران

  مدیریت شهری تهران روز گذشته بازهم خبری از شناسنامه‌دار شدن درختان پایتخت منتشر کرد. مطابق با جزئیات این خبر، شهرداری تهران طی سال‌های گذشته از ۵ هزار قطعه مشجر تهران، تاکنون ۳ هزار و ۴۲۸ قطعه درخت را شناسنامه‌دار کرده است.
 • کاهش معنی‌دار حجم زباله‌های عفونی

  معاون نظارت شورای شهر تهران از بررسی وضعیت زباله‌های عفونی و بیمارستانی در شهر تهران خبر داد. به گزارش خبرگزاری «ایسنا» افشین حبیب‌زاده در مورد جزئیات بررسی کمیته نظارت شورای شهر تهران درباره وضعیت زباله‌های عفونی و بیمارستانی گفت: چند ماه پیش کمیسیون نظارت شورای شهر تهران گزارشی را از وضعیت زباله‌های بیمارستانی و عفونی دریافت کرد که نشان‌دهنده کاهش حجم زباله‌های بیمارستانی بود.

بیشتر