آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۱۸

 • دماسنج قیمت مسکن در وضعیت قرمز

  دنیای اقتصاد: حباب‌سنج مسکن، دمای قیمتی در بازار خرید و فروش آپارتمان‌های پایتخت را هم‌سطح «وضعیت قرمز» نمایش می‌دهد. گزارش «دنیای اقتصاد» از آخرین وضعیت شاخص «P به R» در تهران -نسبت قیمت به اجاره مسکن- حاکی است: تحت تاثیر سرعت رشد قیمت واحدهای مسکونی در ماه‌های اخیر –جهش در فاصله زمانی کوتاه- وضعیت بازار ملک از حالت «شروع شکل‌گیری حباب قیمت» در میانه بهار امسال به «وجود حباب بزرگ» تغییر کرده است.
 • طرح دولت برای فروش زمین مسکن مهر

  وزارت راه وشهرسازی طرحی تهیه کرده است که در صورت تصویب آن، مالکان واحدهای مسکن‌مهر می‌توانند با پرداخت ارزش روز زمین ۹۹ ساله به‌صورت اقساطی،نسبت به انتقال مالکیت عرصه این واحدها به نام خود اقدام کنند. مسوولان این وزارتخانه با اعلام اینکه امکان به نام زدن سند واحدهای مسکونی مهری که زمین آنها در اجاره ۹۹ ساله دولت بوده برای مالکان در سراسر کشور وجود دارد از تهیه پیشنهادی در این زمینه برای ارائه به مراجع قانون‌گذاری خبر می‌دهند تا امکان سنددارکردن واحدهای مسکن مهر(عرصه و اعیان) به‌صورت قسطی نیز فراهم شود.
 • وضعیت بازار اجاره آپارتمان‌های مصرفی

  دنیای اقتصاد: بازار اجاره آپارتمان‌های مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران با عبور از نیمه دوم شهریور ماه به بازاری نسبتا آرام‌تر از بازار دو ماه و نیم گذشته تبدیل شده است.
 • عبور مترو از گردنه بانکی؟

  شهرداری تهران و مدیران ارشد بانک‌ها برای انتشار اوراق مشارکت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی به منظور تامین مالی تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو به توافقات اولیه رسیده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه مدیران بانک‌های داخلی با سید محمدعلی افشانی، شهردار تهران در پایان هفته گذشته برگزار شد. در این جلسه مدیران بانک‌ها با شهرداری تهران توافق کردند با تشکیل یک کنسرسیوم، اوراق مشارکت به ارزش یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان را برای مترو چاپ و برای فروش عرضه کنند.
 • وجود ۴۵۰ مدرسه فرسوده در پایتخت

  معاون برنامه‌ریزی فرمانداری تهران گفت: تهران ۴۵۰ مدرسه فرسوده نیازمند تخریب دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، عیسی فرهادی فرماندار تهران در جلسه تدوین سند شهرستانی توسعه شهر تهران، با بیان اینکه آسیب‌های فراوانی در تهران وجود دارد، افزود: مشکل آموزش و پرورش در تهران جدی است. طی دو سال آینده در منطقه ۲۲ تهران ۵۰۰ هزار نفر جمعیت اضافه می‌شود که قطعا نیاز به تامین فضای آموزشی دارند.

بیشتر