آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • آدرس تحرک در بازار مسکن

  دنیای‌اقتصاد: معاملات مسکن در شهرهای کوچک و متوسط تحت‌تاثیر دو عامل، روند متفاوتی نسبت به تهران پیدا کرده است. طی دو ماه اول تابستان، به‌رغم شکل‌گیری فضای شبه‌رکود در بازار معاملات املاک پایتخت و شهرهای بزرگ، نبض خرید و فروش خانه در شهرهای کم جمعیت به‌صورت خفیف وضعیت رو به جلو- افزایشی- داشته؛ به‌طوری‌که حجم معاملات مسکن در این شهرها (به غیر از تهران)، از افت ماهانه در امان بوده است. شیب متفاوت تورم مسکن و رفتار خانه‌اولی‌ها، دو عامل محافظ شهرهای کوچک و متوسط از رکود ملکی محسوب می‌شوند.
 • دورهمی بی‌نتیجه برای ساماندهی تهران

  دنیای اقتصاد: مطابق با مصوبه شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران، وزارت راه و شهرسازی موظف به تکرار دوباره مسیر مطالعات امکان‌سنجی انتقال یا ساماندهی پایتخت برای حل مشکلات کنونی شهر تهران شد.
 • دو علت کاهش تقاضا در بازار آپارتمان‌های کلیدنخورده

  دنیای اقتصاد: آپارتمان‌های نوساز و کلید نخورده بازار مسکن به‌طور متوسط ۵ تا ۱۵ درصد بالاتر از قیمت آپارتمان‌های کم سن تا سه سال ساخت فایل شده‌اند و این موضوع سبب شده تقاضای خرید آنها به شکل محسوس در بازار مسکن کاهش یابد.
 • بسته‌های سرمایه‌گذاری برای پایتخت کجاست؟

  دنیای اقتصاد: به دنبال تاکید مقام معظم رهبری برای جهت‌دهی به نقدینگی موجود در جامعه، طی روزهای اخیر خبری مبنی بر «عرضه بسته‌های جدید سرمایه‌گذاری و پکیج‌های اقتصادی برای ایجاد رونق و تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای در شهر تهران» به نقل از مسوولان و مدیران شهری منتشر شد.
 • پرداخت دیون شهرداری به‌صورت غیرنقدی به پیمانکاران

  دنیای اقتصاد: سرپرست مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از تدوین و ارائه دستورالعمل بحث پرداخت غیرنقدی بدهی شهرداری تهران به شورای شهر خبر داد.

بیشتر