آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۰۳

 • نمای پنهان ساخت و سازهای ۹۶

  دنیای اقتصاد: عایدی ساخت و سازهای مسکونی در استان تهران به‌عنوان نمای پنهان فعالیت‌های ساختمانی مشخص شد. گزارش «دنیای‌ اقتصاد» از جزئیات دو آمار رسمی درباره فعالیت‌های ساختمانی در مناطق شهری کشور طی سال گذشته حاکی است: در سال ۹۶ و پس از اولین پرش قیمت مسکن، سازنده‌هایی که واحدهای «تازه‌ساز» را در استان تهران به بازار عرضه کردند، توانستند به‌طور میانگین نزدیک به ۴۵ درصد از محل مابه‌التفاوت قیمت تمام شده و بهای فروش، عایدی به‌دست بیاورند.
 • اثر تورم زمین بر جهش مسکن

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت بازار زمین در پایتخت حاکی از رشد ۳۴ درصدی قیمت مسکن در بهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. اگرچه در گام اول رفتار قیمتی در بازار زمین و املاک کلنگی آماده تخریب و نوسازی دنباله‌روی پرش قیمت مسکن در زمستان سال گذشته بود و از افزایش قیمت مسکن پیروی کرد، اما در بهار امسال تورم زمین خود به‌عنوان یکی از عوامل اصلی جهش قیمت مسکن ایفای نقش کرد. به بیان دیگر، این اثر متقابل قیمت زمین و مسکن روی یکدیگر به مثابه یک بازی دوجانبه در بازار املاک کلنگی در شهر تهران زمینه‌ساز جهش قیمت مسکن در بهار امسال شد.
 • رکود در بازار آپارتمان‌های اجاری گران‌قیمت

  دنیای اقتصاد: با رسیدن به روزهای پایانی ماه میانی تابستان، بازار رهن و اجاره آپارتمان‌های مسکونی دچار رخوت زودرس شده و از تب‌وتابی که در تیر ماه پشت سر گذاشت، افتاده است.
 • مصالح ساختمانی چند درصد گران شد؟

  شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران، بر مبنای سال پایه ١٣٩٠، در فصل بهار ١٣٩٧ برابر با ۸/ ۲۵۰، که نسبت به فصل قبل (۱/ ۲۲۳)، ۴/ ۱۲درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل (۱/ ۱۹۷)، ۳/ ۲۷ درصد افزایش داشته است.
 • اجرای طرح «دوچرخه اشتراکی» از شهریورماه

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام جزئیات طرح «دوچرخه اشتراکی» در تهران، اعلام کرد: این طرح از هفته اول شهریور ماه امسال اجرا می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر