آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۹۴

  • نجات مسکن از برزخ دلا‌ر؟

    دنیای اقتصاد: اجرای کامل بسته جدید ارزی، بازار معاملات مسکن را از برزخ ناشی از نااطمینانی به آینده دلار نجات می‌دهد. بررسی‌ها درباره تاثیر مهم‌ترین تصمیم اقتصادی دولت بر بازار ملتهب املاک حاکی است: احیای سازوکار بازار برای مبادله دلار چون به مهار شوک‌های پی‌در‌پی منجر می‌شود، در کوتاه‌مدت اثر روانی مثبت بر رفتار دو سمت عرضه و تقاضای مسکن دارد. طی ماه‌های اخیر جو روانی بازار مسکن به شدت متاثر از نوسانات مخرب ارزی بود. دو سناریو درباره تاثیر میان‌مدت «بسته» بر متغیرهای بازار مسکن مطرح است.
  • بهترین مسیر جست‌وجوی آپارتمان‌های مصرفی

    دنیای اقتصاد: متقاضیان مصرفی خرید مسکن این روزها می‌توانند در بازار تابستانی، آپارتمان‌هایی در مناطق مختلف تهران در بازه ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان یافته و بر اساس قدرت خرید و سلیقه خود، بهترین گزینه موجود را معامله کنند.
  • ماموریت مغفول در بازار زمین

    حسین عبده‌تبریزی در واکنش به بازار امن سوداگری زمین در شهرهای بزرگ و خلأ نظام مالیاتی کارآمد در این حوزه اعلام کرد: سازمان ملی زمین و مسکن به‌عنوان سیاست‌گذار اصلی زمین‌شهری موظف است قیمت زمین را در سراسر کشور برای همه شهروندان قابل تحمل نگه دارد. این سازمان می‌تواند با اعمال سیاست‌ها و ابزارهایی مانند مالیات و مکانیزم‌های تعیین نوع کاربری، از افزایش قیمت زمین جلوگیری کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر