آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۸۴

 • معمای دوگانگی فایل‌های ملکی

  دنیای اقتصاد: فایل‌ها در بازار معاملات مسکن تهران به لحاظ «طول دوره انتظار برای فروش» دو دسته شده‌اند؛ اما غالب متقاضیان امکان تشخیص آن را ندارند. تحقیقات میدانی نشان می‌دهد برخی فایل‌ها به‌دلیل حضور تقاضای موثر حتی در حجم کم در بازار ملک، ظرف یک روز پس از عرضه‌ فروخته می‌شود؛ اما دسته دیگر از آپارتمان‌ها فایل‌هایی هستند که بیش از یک ماه در بازار رسوب شده‌اند و فروش نرفته‌اند. معمای این دوگانگی به آپارتمان‌های معیوب یا گران‌قیمت که فایل‌های ته‌نشین شده هستند، مربوط است. این فایل‌ها راه شناسایی دارد.
 • لغو سهمیه‌بندی مهندسان ناظر

  دنیای اقتصاد: معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری در پاسخ مکتوب به استعلام وزیر راه‌و‌شهرسازی بر سر اختلاف نظر وی و وزیر کشور درباره نحوه ارائه خدمات مهندسی، موضع عباس آخوندی را تایید کرد.
 • عقب‌نشینی خریداران از قیمت‌های پیشنهادی جدید

  دنیای اقتصاد: بررسی فایل‌های عرضه شده در بنگاه‌های شهر تهران از نزدیک شدن قیمت پیشنهادی املاک در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین فایل‌های بزرگ متراژ و کوچک متراژ خبر می‌دهند.
 • لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده و درآمد شهرداری‌ها

  سعادت بهراني / کارشناس شهری
  یکی از منابع مهم شهرداری‌های کشور عوارض مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ است که به شکل آزمایشی برای ۵ سال به اجرا درآمده و تا پایان سال ۱۳۹۷ برای چندمین‌بار تمدید شده است. این منابع از آنجا که منابعی پایدار و مستمر برای شهرداری‌ها به‌حساب می‌آید، جزء مهمی از درآمدهای پایدار شهرداری‌های کشور است. منابع حاصل از ارزش افزوده به‌ویژه برای شهرداری‌های کوچک که کمتر از عواید حاصل از عوارض ساختمانی بهره‌مند هستند، اهمیت دوچندان دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر