آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۸۲

  • جعبه ابزار تنظیم بازار مسکن

    دنیای اقتصاد: دولت کره برای تعادل‌بخشی در بازار مسکن و کاهش جمعیت ساکن در خانه‌های زیر استاندارد، مجموعه‌ای از ابزارها را طی حداقل نیم‌قرن گذشته برای «افزایش عرضه، کاهش هزینه اجاره‌نشینی، تقویت قدرت خرید و همچنین مهار سفته‌بازی‌ ملکی» به‌کار گرفته است. تجربه این کشور در مدیریت بازار و تنظیم قیمت و اجاره‌بها نشان می‌دهد‌ سیاست‌گذار بخش مسکن، برای عرضه مسکن ملکی و اجاره‌ای از طریق بخش خصوصی، اراضی دولتی را در مقیاس وسیع واگذار کرده و برای کنترل شوک‌های رکود و رونق، از دو ابزار مالیات و تسهیلات بانکی بهره گرفته است.
  • اجاره‌نشینی پس از تغییر قانون

    دنیای اقتصاد: واسطه‌های ملکی بازار مسکن اولین واکنش خود را نسبت به لایحه‌ای که دور روز پیش از سوی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره‌بها به دولت ارسال شد، اعلام کردند. دو روز پیش، وزیر راه و شهرسازی لایحه کنترل بازار اجاره‌ مسکن از طریق الزام موجران به انعقاد قرارداد دو ساله با مستاجران با سقف مجاز افزایش ۱۰ درصدی اجاره‌بها برای سال دوم نسبت به سال اول را به دولت ارسال کرد تا در صورت تصویب این لایحه، ماده جدیدی با همین مضمون به قانون روابط موجران و مستاجران اضافه شود.
  • سهم آپارتمان‌های نوساز در معاملات منطقه ۴

    دنیای اقتصاد: به دنبال جهش قیمت مسکن در ماه گذشته، عده متقاضیان خرید مسکن که از حدود یک سال قبل اقبال بیشتری به خرید آپارتمان‌های میان‌سال و سالخورده نشان داده بودند، در تیر ماه بیشتر شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر