آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۶۵

 • کروکی خروج از فساد شهری

  دنیای‌اقتصاد: شهرداران موفق جهان در «پیشگیری از بروز فساد»، مجموعه‌ای از ۵۰ شاخص اجرایی را در اداره شهر ملاک قرار داده‌اند که اگر حداقل ۸ مورد از آنها توسط شهرداری پایتخت به‌کار گرفته شود، منافذ فساد شهری مسدود می‌شود. نتایج یک پژوهش درباره الگوی شهرداری‌های کشورهای مختلف در مقابله با فساد نشان می‌دهد هرچقدر سطح دسترسی شهروندان به انواع اطلاعات شهری، جزئیات مجوزها و مبادلات مالی شهرداری افزایش یابد، ریسک انحرافات شهری کاهش پیدا می‌کند. دو حوزه در شهرداری بیشترین زمینه بروز فساد را دارد.
 • اجاره بهای پیشنهادی در بازار املاک اجاری

  دنیای‌اقتصاد: دنباله‌روی نرخ اجاره‌بهای آپارتمان از قیمت فروش مسکن موجب شده اجاره تمام شده آپارتمان در تهران نیز دچار رشد محسوس شود.
 • گرمای «آلوده‌ساز» در پایتخت

  دنیای اقتصاد: شاخص کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۱ صبح دیروز به ۱۵۰ واحد رسید و هوا در آستانه وضعیت «ناسالم» برای عموم شهروندان قرار گرفت.
 • سرپیچی از فرمان رئیس‌جمهور

  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به حساسیت بالای رئیس‌جمهوری بر واگذاری هرچه سریعتر اراضی دولتی و شتابدهی هرچه بیشتر به برنامه ملی بازآفرینی در سطح کشور گفت: متأسفانه با وجود تاکید رئیس‌جمهور بر ضرورت واگذاری هرچه سریع‌تر اراضی دولتی بلااستفاده به وزارت راه‌وشهرسازی هنوز یک متر مربع از این اراضی به شرکت بازآفرینی معرفی نشده که درخواست داریم مدیران کل راه‌و‌شهرسازی در استان‌ها با ارسال نامه و شناسایی این اراضی و حتی بررسی موضوع در کمیسیون سه نفره در سازمان ثبت در صورت نیاز به تسریع این فرآیند کمک کنند.

بیشتر