آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۶۴

 • رقیب «مترو» در بودجه پایتخت

  دنیای‌اقتصاد: به‌رغم اینکه تجهیز و توسعه خطوط و ناوگان متروی تهران به عنوان اولویت قطعی مدیریت شهری پایتخت در دوره جدید مطرح شده است، وجود یک رقیب جدی در بودجه مصوب سالانه موجب شده مترو امسال هم نتواند عقب‌ماندگی‌های خود را جبران کند. رقیب اصلی مترو در بودجه، هزینه‌های مربوط به پروژه‌های عمرانی مرتبط با بزرگراه‌سازی، تعمیر و نگهداری معابر بزرگر‌‌اهی و نیز نگهداشت سازه‌های ویژه همچون تونل‌های شهری و بزرگراه طبقاتی صدر است که سهم قابل‌توجهی از منابع مالی شهرداری که در سال ۹۷ وصول می‌شود را به خود اختصاص داده است.
 • فرمول مجاز «حق‌بیمه» سازنده‌ها

  دنیای ‌اقتصاد: معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری نظر خود را درخصوص اختلاف ایجاد شده بر سر «فرمول مجاز» محاسبه حق بیمه کارگران ساختمانی اعلام کرد.
 • معاملات حول و حوش متوسط قیمت مسکن در تهران

  دنیای‌اقتصاد: میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران طی ماه گذشته به حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و این در حالی است که جست‌وجوی آپارتمان در محدوده قیمتی ۶ تا ۷ میلیون تومان (حول و حوش میانگین قیمت معاملات خرداد) در تیر ماه دشوارتر شده است.
 • مسیر توقف درآمدزایی از ماده ۱۰۰

  دنیای‌اقتصاد: معاون شهردار تهران در تشریح عملکرد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها عنوان کرد: اگرچه یکی از آیتم‌های درآمدی در حوزه درآمد‌های شهری، درآمدهای ناشی از کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ است اما اگر صرفا به شکل درآمد به این موضوع نگاه کنیم، رفع تخلف طبیعتا به عنوان فرع قضیه خواهد بود و کسی به دنبال رفع آن نخواهد رفت.
 • خواب ۲۰ ساله آمایش سرزمینی

  معاون شهرسازی و معماری وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: مباحث مربوط به آمایش سرزمینی در توسعه شهرها به‌دلیل وجود مشکلات فراوان تقریبا برای دو دهه متوالی تعطیل بوده است.
 • آغاز حیات شبانه گردشی در پایتخت از هفته آینده

  رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح حیات شبانه گفت: با موافقت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار است ون کافه‌ها و گروه‌های موسیقی از ۱۵ تیرماه در باغ موزه قصر مستقر شوند.

بیشتر