آرشیو روزنامه شماره ۴۳۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۶۰

 • نمره مردودی نوسازی پایتخت

  دنیای اقتصاد: عملکرد سه ماهه طرح نوسازی متفاوت بافت فرسوده مردود شد. بررسی کارنامه عملکرد دولت و شهرداری برای اجرای طرح مشترک نوسازی هسته قدیمی شهرها که بنا بود از بافت فرسوده شهر تهران کلید زده شود نشان می‌دهد: سه پروژه الگو برای آغاز طرح بازآفرینی شهری در پایتخت، به لحاظ میزان پیشرفت فیزیکی و استارت عملیات اجرایی ساخت در نقطه صفر قرار دارند.
 • جنس تابستانی آلودگی هوا

  دنیای اقتصاد: تهرانی‌ها در هفته اول تابستان یک روز آلوده را پشت سر گذاشتند و این تصور را که با گرم شدن هوا از عوارض آلودگی هوا در امان خواهند بود، کنار گذاشتند. این بار اما آلاینده اصلی هوای تهران منشاء «ذره» ندارد و از نوع «گاز» است. روز دوشنبه، چهارم تیرماه غلظت گاز ازن در هوای تهران از حد مجاز فراتر رفت و شاخص کیفیت هوا را تا ۱۱۵ افزایش داد تا به این ترتیب هوا برای گروه‌های حساس ناسالم شود.
 • ایمنی سرویس مدارس در دستور کار مدیریت شهری

  اعضای شورای شهر تهران با ۱۷ رای، کلیات الزام شهرداری به تهیه سند ایمنی سرویس مدارس را تصویب کردند.
 • شرایط بازار فروش آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربع

  دنیای اقتصاد: بازار معاملات خرید وفروش آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربع در شرایط فعلی التهاب قیمتی کمتری در مقایسه با بازار معاملات آپارتمان‌های کمتر از ۱۰۰ مترمربع را تجربه می‌کند.
 • واکنش صریح محسن هاشمی به احداث تراموا

  رئیس شورای شهر تهران در واکنشی صریح درخصوص احداث تراموا در تهران گفت: تا زمانی که خطوط مترو تکمیل و به ناوگان کافی تجهیز نشده است، به نظر می‌رسد نباید پروژه جدیدی را شروع کنیم.
 • ممنوعیت فعالیت ساختمانی از ساعت ۲۱

  دنیای اقتصاد: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، ساعت پایان فعالیت پروژه‌های ساختمانی در سطح شهر تهران را ساعت ۲۱ اعلام کرد. حمید موسوی گفت: شهر یک موجود زنده است و در سیر تکاملی خود دچار فرسودگی خواهد شد و تخریب و نوسازی و ترمیم بافت‌های فرسوده و بناهای قدیمی امری طبیعی و عادی در کلان‌شهرها به ویژه شهر تهران است.
 • اخطار شهرداری به ۱۵۰ واحد آلاینده هوا

  دنیای اقتصاد: شهرداری تهران طی سه ماه نخست سال جاری به ۱۵۰ واحد صنفی آلاینده محیط که در منطقه ۱۹ واقع شده‌اند، اخطار داد. به گزارش شهرنوشت، مهرداد زنگنه‌فر، معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: این واحدهای صنفی که اغلب مشغول خرید و فروش در خیابان شکوفه جنوبی و شهید ورامینی هستند به علت عدم تامین پارکینگ، ازدحام، شلوغی و ایجاد آلودگی صوتی و بصری شناسایی و اخطاریه دریافت کرده‌اند.

بیشتر