آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۵۳

 • رد شایعه ‌لرزه‌ای درباره دماوند

  دنیای اقتصاد: دو زلزله‌شناس برجسته به نگرانی‌های ایجاد شده درخصوص یک شایعه تلگرامی و طرح ادعای جدید درباره وقوع زلزله در تهران، پاسخ دادند.
 • سرایت نابسامانی به قیمت‌گذاری آپارتمان‌های کهنسال

  دنیای اقتصاد: بررسی قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان‌های قدیمی‌ساز با سن بنای بیش از ۱۰ سال نشان می‌دهد بر خلاف رویه معمول بازار مسکن، قیمت بخشی از فایل‌های موجود در بازار بیش از ارزش واقعی بنا بر اساس میانگین قیمت در آخرین معاملات ثبت‌شده پیشنهاد شده است.
 • ۲۰ درصد خانه‌های خالی در جنوب پایتخت

  دنیای اقتصاد: اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۸۹۰ هزار خانوار، ۴۶۰ هزار آپارتمان خالی از سکنه و ۱۷۰ هزار اقامتگاه دوم وجود دارد که ۲۳ درصد از مجموع این خانواده‌ها، ۲۰ درصد واحدهای خالی و ۲۳ درصد اقامتگاه‌های دوم در بافت فرسوده قرار گرفته‌اند.
 • دغدغه‌های اصلی شهروندان تهران

  دنیای اقتصاد: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، آلودگی هوا، ترافیک، آلودگی‌های زیست محیطی با اشکال مختلف، نابرابری بین مناطق مختلف شهر تهران در دسترسی به زیرساخت‌ها و خدمات و تاب آوری پایین در مقابل حوادث و رخدادهای پیش‌بینی نشده را مواردی بیان کرد که نخبگان مردم در نظرسنجی‌ها به‌عنوان مهم ترین اولویت‌های شهر تهران بر آنها تاکید داشتند.
 • اتصال خط ۷ مترو واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

  رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی از توسعه خط ۷ متروی تهران تا واحد علوم و تحقیقات خبر داد.

بیشتر