آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۳۸

 • تهدید پنهان «خانه‌اولی»‌ها

  دنیای اقتصاد: خودداری بخشی از خانه اولی‌ها از خرید خانه در بازار مسکن کنونی تحت تاثیر سه عامل، موجب شده در معرض یک تهدید جدی اما پنهان قرار بگیرند. در حالی که تورم مسکن در ماه‌های اخیر روز به روز از قدرت خرید متقاضیان مسکن می‌کاهد، گروهی از خانه اولی‌ها که از هیچ طریق امکان تقویت قدرت خرید و بودجه خود را ندارند، از یافتن آپارتمان متناسب با بودجه و سلیقه خود دلسرد شده و بازار مسکن را موقتا ترک کرده‌اند. با این حال ترک بازار خطای بزرگی است که ممکن است خانه اولی‌ها مرتکب شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد آنها می‌توانند با اتخاذ دو راهکار همچنان در بازار باقی بمانند و خرید خود را انجام دهند تا از تورم آتی قیمت مسکن در امان بمانند و بیش از این از رشد قیمت مسکن متضرر نشوند.
 • حوزه بدون متولی در شهرداری

  دنیای اقتصاد: شهردار تهران یکی از اولین بازدیدهای خود را «گشت‌زنی شبانه در محلات فرسوده پایتخت» انتخاب کرده این در حالی است که سکان هدایت سیاست‌گذاری این حوزه حساس در شهرداری تهران هنوز به کسی واگذار نشده است.
 • بررسی راهکار ورود بازار سرمایه به بخش مسکن

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با اشاره به بانک‌محور بودن تامین مالی مسکن در ایران گفت: راهکارهای ورود بازار سرمایه به حوزه تامین مالی مسکن بررسی خواهد شد.
 • کاهش سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی از معاملات

  دنیای اقتصاد: به دنبال رشد منفی معاملات مسکن در سه منطقه مصرفی ۲، ۴ و ۵ تهران طی اردیبهشت، سهم آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی نیز از معاملات ثبت شده کاهش یافت.
 • مشکل استعلام خودروهای آلاینده

  فرماندار تهران از تردد شبانه ۵۰۰۰ کامیون فرسوده در سطح شهرستان تهران خبر داد.
 • تاخیر در پرداخت بدهی‌های پایتخت

  دنیای اقتصاد: خزانه‌دار شورای شهر تهران نسبت به تاخیر در پرداخت بدهی‌های شهرداری تهران هشدار داد و گفت: به‌صورت استراتژیک دو سوم از کل بودجه شهرداری، بودجه اجتناب‌ناپذیر است. حسن رسولی با اشاره به بدهی ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران، گفت: هر چقدر دیرکرد بازپرداخت بدهی‌های شهرداری تهران افزایش یابد، زیان‌های ناشی از عدم‌النفع بهره‌برداری پروژه‌های نیمه کاره، در کنار هزینه‌های مالی به معنای سود بانکی بر این حجم اضافه می‌شود. به گزارش سایت شهرنوشت، این عضو شورای شهر تهران با اشاره به پرداخت ۵ هزار و ۲۰۰ میلیاردتومان از بدهی شهرداری تهران اظهار کرد: در پرداخت این بدهی‌ها اولویت‌بندی شده است. بر این اساس بدهی پیمانکارانی که تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان طلبکار هستند و طلب آنان در قالب صورت وضعیت‌ها تا پایان اسفند ۹۴ در دفاتر مالی شهرداری ثبت شده، پرداخت می‌شود.
 • ورود شورای شهر به تخلفات «مال»ها

  دنیای اقتصاد: رئیس شورای شهر تهران گفت: پرونده تخلفات مال‌ها و مجتمع‌های تجاری تهران در کمیسیون ماده ۱۰۰ درحال بررسی است. محسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره تخلفات ساخت و سازهای تجاری و مال‌ها در شهر تهران، اظهار داشت: تخلفات مال‌ها در شورا و شهرداری تهران در حال بررسی است و پرونده تعدادی از آنها به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شده است. وی درباره رقم ریالی این تخلفات نیز گفت: میزان ریالی تخلفات در پروژه مال‌های تهران بسیار زیاد است که باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود. رئیس شورای شهر تهران گفت: تعدادی از پرونده‌های تخلفات صورت گرفته در مجتمع‌های تجاری و مال‌ها به کمیسیون ماده ۱۰۰ رفته است که به زودی گزارش تخلفات صورت‌گرفته برای افکار عمومی منتشر خواهد شد.
 • «ترمینال جنوب تهران» طبقاتی می‌شود

  دنیای اقتصاد: شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به آغاز رایزنی‌ها برای انتقال ترمینال جنوب گفت: براساس مذاکراتی که با مدیران راه‌آهن داشته‌ایم، قرار است پروژه انتقال ترمینال جنوب به ضلع شرقی راه آهن را کلید بزنیم.

بیشتر