آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۷

 • آدرس پـایتخت زیست‌پذیـر

  دنیای اقتصاد: پارلمان محلی پایتخت با ۱۹ رای، محمدعلی افشانی را به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» روز گذشته اعضای شورای شهر تهران از میان دو گزینه سمیع‌الله حسینی‌مکارم و محمدعلی افشانی، بر روی گزینه دوم اجماع کردند و از میان ۲۱ نفر، ۱۹ عضو به شهردار شدن محمدعلی افشانی، رای مثبت دادند.
 • نبض مسکن در آمار بانکی

  دنیای اقتصاد: اولین آمار از نبض کشوری بازار مسکن ۹۷ در کارنامه جدید تسهیلات بانکی منعکس شد. طی هفته‌های گذشته از سال‌جاری، تعداد وام‌هایی که برای ساخت مسکن در شهرها پرداخت شده، بیش از ۱۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ افزایش یافت. نرخ رشد پرداخت وام خرید در کل کشور نیز طی همین مدت، ۲۸ درصد بوده است. شیب چشمگیر رشد تقاضا برای اخذ وام ساخت و خرید مسکن، علامت تازه‌ای از تحرک در بازار کشوری املاک و واکنش مثبت به سبد تسهیلات است.
 • قیمت آپارتمان نوساز در منطقه ۲ تهران

  دنیای اقتصاد: سقف و کف قیمت آپارتمان نوساز و کلیدنخورده در منطقه ۲ تهران در معاملات نیمه اول اردیبهشت ماه ۶ میلیون و ۶۶۰ تا ۱۹ میلیون تومان است.
 • برنامه مسکن اجتماعی برای امسال

  دنیای اقتصاد: معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: مطابق مصوبه هیات‌وزیران در سال‌جاری سهم حوزه مسکن اجتماعی ۵۰ هزار واحد است و شامل ساخت مسکن ملی توسط متقاضی، اجاره‌ای و کمک رهن می‌شود.
 • مهمانان بانکی خانه‌های «مهر»

  یک آمار رسمی از فرجام وام‌هایی که طی ۶ سال اخیر برای ساخت «مسکن مهر» در سراسر کشور پرداخت شد، نشان می‌دهد: ۲ درصد از کسانی که کلید این واحدهای دولتی‌ساز را دریافت کرده و در آنها ساکن شده‌اند، «مهمان شبکه بانکی» محسوب می‌شوند.
 • ۵ هدف کلان کارگروه مخاطرات زلزله

  رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ضمن تشریح ۵ هدف عمده‌ای که کارگروه مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های‌زمین، ابنیه، ساختمان و شهرسازی در راستای تحقق آنها گام برمی‌دارد، گفت: اقدام‌های پیشگیرانه در برابر مخاطرات و کاستن خسارت‌های آن، مهم‌ترین اقدام حفاظت منابع ملی و ملموس‌ترین اقدام عملی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر